همشهری آنلاین: مقام وزارت خارجه آمریکا:روزی نیست که بولتون و مایک پمپئو وزیر امور خارجه دعوا و مشاجره نداشته باشند

بولتون

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اینترنتی نشریه ­نشنال اینترست در گزارشی به قلم کورت میلز نوشت: برای جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا این روزها هم می تواند بهترین دوران و هم بدترین دوران باشد، بسته به زمان طرح این پرسش و اینکه از چه کسی این سئوال را بپرسید، این ایام یا می تواند لحظه پیروزی نهایی بولتون باشد یا آخرین لحظات ماموریت مشاور امنیت ملی ترامپ در کاخ سفید

نویسنده در ادامه تاکید می کند دو منبع آگاه به من گفتند دبیر شورای امنیت ملی دولت ترامپ به خاطر تعقیب سیاست هایش در باره ایران، ونزوئلا و کره شمالی، زیاده از حد دست به کارهای خطرناک زده است و ممکن است به زودی راه خروج از کاخ سفید به بولتون نشان داده شود.

وی افزود: یک مقام دولتی ارشد سابق به من گفت شنیده است ترامپ می خواهد جان بولتون را از سمت خود برکنار کند.

ولی آیا واقعا همین طور است؟ چون بولتون چهار نعل برنامه های خود را در کاخ سفید پیش می برد.

ترامپ هفته گذشته به خبرنگاران گفته بود : جان بولتون در خصوص برخی مسائل دیدگاه های تندی دارد ولی این خوب است. من واقعا جان را دوست دارم، او خیلی شگفت انگیز است. من او را در برخی موضوعات آرام می کنم. آدمهای مختلفی اطراف من هستند. من بولتون را دارم و دیگران را که تا حدودی از وی آرام تر هستند.

ولی تضمین های رئیس جمهور در این باره موجب نشده است تا گمانه زنی های داغ در واشنگتن و دیگر پایتخت ها مبنی بر بروز اختلافات فاحش میان ترامپ و بولتون و اینکه این مشاور امنیت ملی آمریکاست که سکان هدایت رویارویی جهانی واشنگتن را  بر عهده دارد نه خود ترامپ، فروکش کند.


دعوا از این فراتر می رود: یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا و یکی از مقامات سابق دولتی هر دو گزارش داده اند روزی نیست که بولتون و مایک پمپئو وزیر امور خارجه دعوا و مشاجره نداشته باشند.

کالین کال از مقامات سابق دولت اوباما در مقاله ای در لس انجلس اعلام کرده بود : این جهان جان بولتون است، ترامپ فقط در این جهان زندگی می کند.

همچنین داگلاس مک گریگور که از او به عنوان رقیب بولتون و جانشین احتمالی وی یاد می شود در نشریه اسپکتیتور Spectator نوشت : جان بولتون مایه دردسر است ... مشاور امنیت ملی ترامپ خطرناک تر شده است... به ویژه برای ایده ها و افکار رئیس جمهور.

کد خبر 440533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار