چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

همشهری‌انلاین: مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از کاهش ۱۹ درصدی حادثه حریق در منطقه ۵ در سال ۹۷ خبر داد.

نشست مديرعامل آتش‌نشاني و شهردار منطقه 5

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، جلسه هم اندیشی برای ارتقای سطح ایمنی منطقه با حضور رجبعلی خسروآبادی، شهردار منطقه و مهدی داوری، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران برگزار شد.

داوری، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در این نشست، با اعلام کاهش ۱۹ درصدی حریق در منطقه ۵، به ارائه آمارهای آتش‌نشانی در حوزه بروز حوادث در شهر تهران و منطقه پرداخت و اعلام کرد :آمارهای این منطقه در تمامی موضوعات مرتبط با حوزه اتش‌نشانی کاهش یافته است و آمار کلیه نواحی منطقه ۵ در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در حوزه حریق روند کاهشی را نشان می‌دهند.

او افزود:در موضوع مرتبط با نگهداشت، سطل‌های مکانیزه، فضای سبز و وسایل نقلیه نیزدر این منطقه شاهد کاهش حوادث بوده‌ایم.

شهردار منطقه در این جلسه بر ضرروت موضوع آگاه‌سازی عمومی برای افزایش سطح ایمنی در شهر تاکید کرد و گفت: آمار کاهشی حوادث پس از وقوع حادثه پلاسکو نشان می‌دهد که آگاه‌سازی عمومی تاثیر مثبتی در ارتقای سطح ایمنی شهروندان دارد و حادثه پلاسکو، مردم و مسئولان را با موضوع حوادث  و تاثیر آن در زندگی شهروندان آگاه کرد.

او با اشاره به حوادث شهران که در سال های پیش رخ داده بود گفت :آمار کاهشی حوادث در محله  شهران به این دلیل است که شهروندان این حادثه را از نزدیک تجربه کرده و تاثیر آن را در زندگی دیدند.

خسروآبادی افزود : همان‌گونه که آگاه‌سازی عمومی تاثیر مثبتی در کاهش حوادث دارد، غفلت از موضوع نیز به همان  اندازه آسیب‌زاست. گاهی اوقات موضوع ایمنی در کشور، چنان فراموش می شود که ما خیال می‌کنیم که ایمنی به طور کامل وجود دارد، اما درزمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد به این نتیجه می‌رسیم که خود ما شهروندان نیز باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

شهردار منطقه همچنین بر ضرورت بیان آمارها در حوزه حوادث تاکید کرد و گفت : اگر آمارها در حوزه تصادفات در شهر منتشر شود، شهروندان تاثیر رعایت و مقررات رانندگی را احساس می‌کنند.

او پیشنهاد کرد : می‌توان موضوعات ایمنی را در قالب های مشارکتی با شهروندان پیش برد و این کار می‌تواند تاثیر به سزایی در موضوع ارتقای ایمنی در سطح شهر داشته باشد و این مورد، در دو حوزه ایجابی  و سلبی باید پیگیری شود. در حوزه ایجابی نیز باید در آموزش و اطلاع‌رسانی انجام شده و ازامکانات موجود برای افزایش حساسیت عمومی استفاده کرد.

خسروآبادی به  تاثیرآموزش فرزندان در خانواده‌ها، ایمن‌سازی و اجرای آزمایشی آن اشاره کرد و افزود : شهرداری منطقه ۵، آمادگی لازم را دارد تا در تعامل با آموزش و پرورش به ارتقای حوزه ایمنی در این منطقه از طریق آموزشی کمک کند.

او برگزاری مانور را یکی از بهترین شیوه‌ها برای ارتقای حساسیت عمومی در حوزه ایمنی برشمرد و بر ضرورت تهیه برنامه‌ای کامل برای این موضوع تاکید کرد.

کد خبر 440468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =