همشهری‌آنلاین: کمیته عالی انتخابات ترکیه درخواست‌های مطرح شده از سوی احزاب اپوزیسیون را برای ابطال تمامی رای‌ها در انتخابات محلی استانبول و همچنین انتخابات سراسری سال ۲۰۱۸ رد کرد.

اردوغان

شبکه تلویزیونی ان تی وی گزارش داد، کمیته عالی انتخابات ترکیه هفته گذشته در پی درخواست‌های حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه دستور برگزاری مجدد انتخابات شهرداری استانبول را اعلام و تاکید کرد که تخلفاتی در انتصاب مقامات حوزه‌های رای‌گیری انجام شده‌است، اما این کمیته انتخابات برگزار شده برای مدیران منطقه‌ای، شهرداران محلی و شوراهای شهر را لغو نکرد.

به گزارش ایسنا، حزب "مردم جمهوری‌خواه" که اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون ترکیه محسوب می‌شود و حزب "خوب" تاکید کردند که اگر انتخابات شهرداری استانبول که حزب مردم جمهوری‌خواه پیروز آن بوده، لغو شده است، پس تمامی انتخابات در استانبول و همچنین پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۸ میلادی نیز باید به خاطر تخلفات و کاستی‌های مشابهی که در این انتخابات انجام‌شده، باطل اعلام شوند.

در پی درخواست‌های مکرر حزب حاکم عدالت و توسعه و متحدش یعنی حزب جنبش ملی‌گرا، کمیته عالی انتخابات ترکیه هفته گذشته دستور برگزاری مجدد انتخابات شهرداری استانبول را صادر کرد؛ انتخاباتی که در آن "اکرم امام اوغلو" از حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه با اختلاف اندکی پیروز شد.

این نخستین بار در ۲۵ سال گذشته بود که حزب عدالت و توسعه یا اسلاف‌اش در به دست آوردن کنترل استانبول، بزرگ‌ترین شهر ترکیه با بودجه‌ای نزدیک به چهار میلیارد دلار ناکام ماندند.

اردوغان حرفه سیاسی خود را به عنوان شهردار استانبول آغاز کرده بود.

کد خبر 440296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار