همشهری‌آنلاین: معاون شهردار تهران خبر داد :جمع‌بندی طرح اولیه لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تا دو هفته اینده انجام می‌شود.

سكينه اشرفي

سکینه اشرفی، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران درباره علت تاخیر در ارایه لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری توضیح داد.

سکینه اشرفی در گفت‌وگو با شهرنوشت، در تشریح آخرین وضعیت تدوین لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران تاکید کرد: از سوی کارشناسان حوزه تشکیلات و بهبود روش‌های معاونت برنامه‌ریزی، طرح اولیه‌ای تهیه شده که نسخه‌ای از آن به شهردار تهران ارایه شده و نسخه ای دیگر در اختیار کارشناسان و صاحبنظران قرار گرفته است.

اشرفی با تاکید بر لزوم استفاده از نظرات کارشناسی در تدوین لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران گفت: امیدواریم بعد از تصویب لایحه، با کم‌ترین تنش و مشکل بتوانیم قانون اصلاح ساختار سازمانی را اجرا کنیم. البته زمانی که شورا طرح را مطرح کرد، بحث ما این بود که کار کارشناسی بشود و مشخص شود کدام معاونت ادغام شود.

به گفته معاون شهردار تهران؛ در چند ماه اخیر تلاش شده این کار براساس مستندات به شکل مستدل و مقنن انجام شود تا لایحه‌ای کارشناسی شده به شورای شهر ارسال شود. براین اساس، در یک تا دو هفته آینده نظرات جمع بندی می‌شود و لایحه به شورا تقدیم خواهد شد.  

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، با بیان این‌که تمام معاونت‌های شهرداری را فرایندیابی کردیم و بر اساس آن، پیشنهادهایی را دادیم، دلیل تاخیر در تدوین لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری را تدوین عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران عنوان کرد و گفت: از بهمن سال گذشته سند برنامه سوم توسعه شهر در حال آماده شدن است، شاید تاخیری که در زمینه لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران انجام شده به دلیل هم مسیر بودن با کاری است که در مورد برنامه سوم انجام شده است. چرا که نظرمان بر این بود که ساختار جدید را منطبق با حوزه مسئولیت‌ها و اختیاراتی که شورای شهر در برنامه سوم به شهرداری تهران منتسب کرده است، تنظیم کنیم.

اشرفی در پایان درباره آخرین وضعیت لایحه مالیات بر ارزش افزوده عنوان کرد: این لایحه به کمیسیون اقتصادی مجلس برگشت خورده و نمایندگان شهرداری و شورای شهر در نشست کمیسیون برای بررسی موضوع حضور داشتند

کد خبر 440175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =