همشهری‌آنلاین: مسجدجامعی گفت: شرایط برای برگزاری انتخابات شورایاری آماده است و اگر اساسنامه شورایاری به تصویب برسد مشکلات رفع می‌شود.

مسجدجامعي

به گزارش شهرنوشت، در جریان بررسی این طرح احمد مسجد جامعی، رئیس ستاد شورایاران با اشاره به اصلاحات انجام شده در آئین‌نامه جدید برگزاری انتخابات اظهار کرد: در این آئین‌نامه پیشنهاد شده که سن رأی‌دهندگان از ۱۵ سال به ۱۸ سال افزایش یابد. پیش از این حداقل سن کاندیدا ۲۵ سال بود که در این آئین نامه سن کاندیدا را به ۲۲ سال کاهش دادیم.

او ادامه داد: در این آئین‌نامه پیشنهاد شده است از آن جایی که تعداد سکنه برخی از مناطق همچون منطقه ۱۲ کم است، رأی شاغلین و کسبه به شرط داشتن جواز کسب را نیز لحاظ کنیم.

مسجدجامعی با بیان این‌که در این آئین‌نامه اعلام شده که نظارت بر عهده معتمدین محلات از جمله معلمان، کسبه، پزشکان فعال و ... است، تاکید کرد: نظارت دیگر بر عهده شهرداری نیست.

رئیس ستاد شورایاران گفت: باید تا پایان تیرماه بر اساس مصوبه ابلاغی قبلی انتخابات را برگزار کنیم.

حجت نظری در مخالفت با دو فوریت این طرح گفت: چرا این همه عجله می‌کنیم؟. در گذشته هم سابقه داشته است که انتخابات با تأخیر انجام شود و یک کاری نکنید که شائبه برای فضاسازی پایان سال (انتخابات مجلس) ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، بهاره آروین نیز به عنوان موافق دو فوریت گفت: مساله به اطلاع همه اعضای شورای شهر رسیده است و این که اینجا مخالفت می‌کنند جای سوال است چرا که همه اعضا از دستور جلسه اطلاع داشتند.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۴ رای موافق، ۲ فوریت اساسنامه انتخابات شورایاری‌ها را به تصویب رساندند.

کد خبر 440088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =