همشهری‌آنلاین: برنی سندرز از دونالد ترامپ به دلیل این‌که زمانی گفته بود صدای توربین‌های بادی موجب بروز سرطان می‌شود، انتقاد و به تمسخر او را یک دانشمند ژرف‌اندیش توصیف کرد.

برني سندرز

برنی سندرز، سناتور آمریکایی و نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ اظهار کرد: همان‌طور که مطمئنم همه می‌دانید، من و ترامپ (رئیس‌جمهوری آمریکا) اختلاف عقیده‌هایی با هم داریم اما احتمالاً بزرگ‌ترین اختلاف ما این است که ترامپ بر این‌که تغییرات اقلیمی یک شوخی است، اصرار دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، این سناتور آمریکایی افزود: ترامپ اضافه‌کاری می‌کند تا مطمئن شود که ما دی‌اکسیدکربن بیشتری در زمین باقی می‌گذاریم.

سندرز با اشاره به اظهارات گذشته دونالد ترامپ درباره این‌که صدای توربین‌های بادی باعث بروز سرطان می‌شود، افزود: او همچنین یک دانشمند ژرف‌اندیش است که سال‌ها در این حوزه تحقیقات انجام داده و به طرز منحصر به فردی به این نتایج رسیده است.

رئیس‌جمهور آمریکا اوایل ماه آوریل طی سخنرانی‌اش در مراسم شام بهاری سالانه کمیته کنگره ملی جمهوری‌خواه ادعا کرد که صدای توربین‌های بادی موجب بروز سرطان می‌شود.

او در این‌باره اظهار کرد: اگر در نزدیکی خانه‌تان یک توربین بادی داشته باشید، به شما تبریک می‌گویم، از ارزش خانه‌تان ۷۵ درصد کم می‌شود. همچنین می‌گویند که صدای آن موجب سرطان می‌شود.

هیچ مدرکی برای اثبات ادعای ترامپ درباره توربین‌های بادی و بروز سرطان وجود ندارد.

هر دو سناتور جمهوری‌خواه ایالت آیووا به خاطر این اظهارات از ترامپ انتقاد کردند و چاک گریسلی، یکی از این سناتورهای جمهوری‌خواه گفته‌های ترامپ درباره انرژی باد را "ابلهانه" دانست.

جانی ارنست، دیگر سناتور جمهوری‌خواه ایالت آیووا نیز اظهار کرد: اینجا در واشنگتن و در نزدیکی دفتر کار من کلیسایی است که صدای ناقوسش در دفترم شنیده می‌شود. می‌دانم صدا موجب نمی‌شود که دچار سرطان شوم؛ در غیر این صورت مطمئناً به سرطان ناقوس کلیسا دچار می‌شدم.

کد خبر 439448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =