همشهری آنلاین: وزیر دفاع با اشاره به تحریم‌های چهل ساله بخش دفاعی کشور، گفت: بسیاری از گشایش‌های صنعت دفاعی ‌در عرصه‌های گوناگون زمینی، دریایی، هوایی و الکترونیک در شرایط تحریم و نداشتن حداقل امکانات به دست آورده شده است.

حاتمی

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی با حضور در همایش مدیران ارشد بنیاد تعاون وزارت دفاع ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و لزوم آمادگی معنوی بندگان برای ماه رمضان با آرزومندی سالی پر از نشاط و تحرک برای مجموعه دفاعی کشور اظهار داشت: در سال جدید همراه با نزول بارش های آسمانی چالش هایی نیز برای کشور ایجاد شد که در این زمینه ۴۰ هزار میلیارد تومان معادل ۱۰ درصد بودجه کشور در دولت برای یاری رسانی به سیل زدگان اختصاص یافت.

وزیر دفاع در همین زمینه بسیج و همدلی همه دستگاه ها بویژه نیروهای مسلح در امر خدمت رسانی به سیل زدگان را به عنوان سرمایه های ملت عنوان کرد و اظهار داشت:  این یاری رسانی به هم میهنان سیل زده عمق انسجام و اتحاد بین مردم و دستگاه ها را علی رغم توطئه های  دشمنان بیش از پیش تقویت کرد.

امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از همه سازمان های وزارت دفاع در امر خدمت رسانی به سیل زدگان بیان کرد: هدف از اطلاع رسانی محدود کمک های وزارت دفاع در این امر الهی صرفاً نشان دادن حضور نیروهای مسلح و تسکین آلام سیل زدگان بود و اینکه مردم اطلاع یابند نیروهای مسلح برای تأمین امنیت همه جانبه آنها تا برقراری آرامش کامل کنارشان خواهند بود.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به دو اقدام آمریکا در خصوص برچسب زدن به سپاه پاسداران و تحریم فروش نفت ایران بیان کرد: سپاه همواره به عنوان پیشروترین سازمان در مبارزه با تروریست در منطقه غرب آسیا یکه تاز بوده است.

وی مسئله تحریم فروش نفت و ایجاد تنگنای اقتصادی را دسسیه ی دیگر آمریکا علیه ملت ایران عنوان کرد و گفت: نصرت الهی همواره در بزنگاه های مختلفی همچون تهدید خشکسالی، واقعه طبس و دوران دفاع مقدس شامل حال مردم سرفراز این مرز و بوم شده است و این بار نیز با تکیه بر قدرت لایزال الهی توطئه های دشمنان با شکست مواجه خواهد شد.

وزیر دفاع در همین زمینه با اشاره به تحریم های ۴۰ سال بخش دفاعی کشور خاطرنشان ساخت: بسیاری از گشایش های صنعت دفاعی کشور در عرصه های گوناگون زمینی، دریایی، هوایی و الکترونیک در شرایط تحریم و نداشتن حداقل امکانات به دست آورده شده است.

امیر سرتیپ حاتمی در بخش دیگر سخنان خود  با اشاره به نقش خطیر و ارزشمند بنیاد تعاون در کشور اظهار داشت: بنیاد تعاون وزارت دفاع، خدمت رسانِ سرمایه های انسانی ارزشمندی است که خودشان در خدمت رسانی به میهن اسلامی بر بلندای افتخار ایستاده و در اعتلای قدرت بازدارندگی فعال کشور از هیچ کوششی فروگذار نکردند.

وزیر دفاع با قدردانی از خدمات مطلوب و شایسته بنیاد تعاون در ارائه خدمات رفاهی به  کارکنان وزارت دفاع بیان کرد:  اولویت بندی های این سازمان در ارائه خدمات به کارکنان بایستی متناسب با نیازهای کارکنان دسته بندی و پیاده سازی و در برنامه های پیش روی این سازمان قرار گیرد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه امروز مسئله «مسکن» به عنوان بزرگ ترین نیازمندی سبد خانواده ها یک دغدغه اساسی به  شمار می آید تأکید کرد: بنیاد تعاون بایستی با همکاری سایر بخش های مربوطه در وزارت دفاع، تمام تلاش و اولویت های خود را در راستای تأمین مسکن کارکنان به کار گیرد.

وزیر دفاع مسئله تأمین منابع پایدار و اختصاص ۱۰ درصد سود فروش شرکت ها به صندوق را یکی از راه های تأمین مسکن کارکنان عنوان کرد و افزود: مسئولان مربوطه بنیاد تعاون و وزارت دفاع از طریق برگزاری جلسات و تعامل با ستاد کل نیروهای مسلح بایستی نسبت به تعیین تکلیف برخی اقدامات اقتصادی وسود حاصل از فروش این شرکت ها رایزنی های لازم را جهت بهره مندی کارکنان از این سود به عمل آورند.

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با اشاره به راه اندازی سامانه «رضایت سنجی» در مجموعه بنیاد تعاون گفت: بنیاد تعاون به دلیل تعامل با مجموعه وزارت دفاع می بایست از طریق راه اندازی سامانه رضایت سنجی در همه بخش های خدماتی، رفاهی و ارائه تسهیلات، نظرات، پیشنهادات، انتقادات و مطالبات کارکنان را مرتباً مورد ارزیابی و پایش قرار دهد.

گفتنی است در پایان این مراسم وزیر دفاع از تعدادی از کارکنان این سازمان  و همچنین سردار سرتیپ پاسدار علیرضا تمیزی مدیر عامل بنیاد تعاون وزارت دفاع به دلیل موفقیت در امور محوله  با اهداء لوح، تقدیر به عمل آورد.

کد خبر 439276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار