شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: معاون رئیس‌ جمهور آمریکا گفت، این احتمال که مقام‌های اطلاعاتی کشورش حین انتخابات ۲۰۱۶ از او جاسوسی کرده باشند توهین‌آمیز و برخورنده است.

مايك پنس

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در تایید سخنان ترامپ که باید در مورد منبع شروع تحقیقات رابرت مولر درباره مداخله انتخاباتی ۲۰۱۶ روسیه تحقیقات به عمل آید، گفت "مردم حق دارند بدانند" این تحقیقات چطور آغاز شد. رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است این تحقیقات با جانبداری و انگیزه شخصی بوده است.

مایک پنس در مصاحبه با ساندرا اسمیت از فاکس نیوز گفت: باید به این نقطه برسیم که تحقیقات چطور آغاز شد. همانطور که دادستان کل مقابل کنگره گفت، مساله جاسوسی هم در میان است. باید متوجه شویم چرا چنین چیزی بوده است.

او در پاسخ به این‌که آیا مساله جاسوسی از او هم در میان است، گفت: خب فکر می‌کنم باید این را روشن کنیم. واقعا لازم است تا به نقطه آغاز این تحولات برسسیم و مشخص شود که آیا نقض قوانین رخ داده است یا خیر. اگر قانون نقض شده باشد، افراد مسئول باید پاسخگو باشند. اما لازم می‌دانم به شما بگویم که برای من بسیار توهین‌آمیز و برخورنده است.  

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، اظهارات معاون ترامپ در شرایطی مطرح می‌شود که رئیس‌جمهور آمریکا همچنان ادعای جاسوسی "بی‌سابقه" از کمپین ۲۰۱۶ خودش را به میان می‌کشد.

ترامپ ماه گذشته گفت: قطعا از کارزار انتخاباتی من جاسوسی شد. واضح‌تر بگویم جاسوسی غیرقانونی، جاسوسی بی‌سابقه و اتفاقی افتاد که نباید دوباره در کشور ما تکرار شود.  

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا که از متحدان ترامپ است، درباره تلاش‌های پیش از انتخابات ۲۰۱۶ اف‌بی‌آی در مورد تحقیقات از شماری از اعضای کمپین دونالد ترامپ تحقیق می‌کند.

او ماه گذشته گفت: معتقدم جاسوسی رخ داده و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

کد خبر 439231

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی