همشهری‌آنلاین: معاون ترافیکی پلیس راهور پایتخت ازبرخورد با راکبان متخلف موتورسیکلت در ۳ مرحله خبر داد.

موتوروسيكلت

به گزارش شهرنوشت به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ رضایی، معاون ترافیکی پلیس راهور پایتخت اظهار کرد: با توجه به تعداد زیاد تخلفات و سوانح خسارتی و جرحی و فوتی موتورسیکلت سواران در تهران، معاونت ترافیکی پلیس راهور فاتب در ۳ مرحله با تخلفات راکبین موتورسیکلت برخورد خواهد کرد تا در آینده شاهد کاهش تصادفات این قشر از رانندگان وسایل نقلیه باشیم.

رضایی افزود: در مرحله اول عوامل پلیس راهور به موتورسیکلت‌سواران متخلف تذکر می‌دهند و در صورت لزوم با توجه به تخلف برایشان جریمه صادر و اعمال قانون می‌شوند. در مرحله دوم با ارتکاب به تخلفات ۶ گانه رانندگی در ورود ممنوع‌ها و خط ویژه، عبور از چراغ قرمز، عدم استفاده از کلاه ایمنی، عبور از پیاده‌روهای معابر، انجام حرکات نمایشی، پوشاندن و مخدوش کردن پلاک علاوه بر اعمال قانون وسیله نقلیه‌شان نیز توقیف می‌شود.

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب ادامه داد: در مرحله سوم، در صورت تکرار تخلفات توسط موتورسواران علاوه بر اعمال قانون مدارک آن‌ها نیز ضبط می‌شود، وسیله نقلیه‌شان توقیف و موتورسیکلت سوار متخلف به سمت کلاس‌های آموزشی موتورسواران هدایت می‌شود که در آن کلاس‌ها مشکلات ترافیکی در خصوص تخلفات موتورسواران و حوادثی که در کمین آن‌ها می‌باشد به موتورسواران خاطی گوشزد می‌شود و به ایشان عکس و فیلم‌هایی از نمونه‌ها و سوانح قبلی نشان داده می‌شود و سپس مدارکشان عودت داده می‌شود.

او گفت: اگر بعد از اتمام این ۳ مرحله باز هم موتورسیکلت‌سواری مرتکب تخلفات فوق شود با او  برخوردی به مراتب جدی‌تر خواهیم داشت.

کد خبر 439222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =