همشهری آنلاین: محققان دریافتند در موش های درمان شده با آنتی‌بیوتیک، اندازه ضایعه‌های ناشی از آندومتریوز کاهش یافت.

ارتباط برخي آنتي بيوتيك‌ها با پارگي مرگبار عروق خوني

به گزارش مهر، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن با مطالعه بر روی موش‌ها دریافتند برخی از میکروب‌های روده مرتبط با مشکلات روده عمدتاً در آندومتریوز هم نقش دارند. آنها مشاهده کردند در موش‌های درمان شده با آنتی‌بیوتیک metronidazole، ضایعات کوچک‌تر شده و التهاب هم کاهش یافت.

آنها مشاهده کردند این درمان هم در زمان آغاز تشکیل ضایعات و هم بعد از تشخیص آندومتریوز، به خوبی اثبات شد.

جالب اینکه سایر آنتی‌بیوتیک‌های تست شده در مطالعه نظیر آمپی سیلین، نئومایسین و وانکومایسین موجب کاهش التهاب یا کوچک شدن ضایعات نشد.

وانگهی محققان دریافتند میزان نوع حفاظتی باکتری‌های روده در موش‌های مبتلا به آندومتریوز بسیار پایین بود، از اینرو آنها معتقدند علاوه بر آنتی بیوتیک‌ها، امکان استفاده از پروبیوتیک‌ها برای افزایش میزان باکتری‌های حفاظتی وجود دارد.

همچنین مطالعه نشان می‌دهد باکتری‌های موجود در میکروبیوم‌های روده ممکن است به تحریک یا پیشگیری از روند پیشرفت بیماری کمک کنند.

محققان در تلاش برای برنامه ریزی یک آزمایش بزرگ بالینی به منظور بررسی داروی metronidazole در زنانی هستند که مبتلا به این بیماری دردناک هستند.

آندومتریوز یک مشکل دردناک برای بالغ بر ۱۰ درصد زنان در رده سنی ۲۵ تا ۴۰ سال است. پیش بینی می‌شود حدود ۱۷۶ میلیون زن در جهان مبتلا به این مشکل باشند.

کد خبر 439127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار