همشهری آنلاین: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از وارد شدن خسارت به بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور در پی سیلاب اخیر خبر داد و گفت: باید حدود ۴۰۰ پل موقت ایجاد شود.

سيل تخريب

به‌ گزارش ‌ایسنا، سید کمال هادیانفر در حاشیه جلسه کمیته‌ هماهنگی طرح‌های ویژه‌ ترافیکی با حضور در  جمع خبرنگاران، درباره  وضعیت راه‌های کشور  پس از سیل اخیر، اظهار کرد: برابر گزارشاتی که ما داریم به ۱۴ هزار کیلومتر از راه‌های کشور در پی سیل اخیر خساراتی وارد شده است و لازم است که  حدود ۴۰۰ پل موقت نیز از سوی وزارت راه در این راه‌ها ایجاد شود که امیدواریم تا قبل از طرح تابستانی پلیس این پل‌ها ایجاد شود.

وی با اشاره به خسارات وارد شده به راه‌ها، اظهار کرد: خوشبختانه با حضور به موقع پلیس و دیگر دستگاه‌ها خساراتی به مسافران در جاده‌ها وارد نشد، چرا که بسیاری از راه‌ها با هدف پیشگیری از وقوع حادثه مسدود شده و اطلاع رسانی به شهروندان انجام می‌شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مساله افزایش تصادفات رانندگی در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها نیز اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه ۶۰ درصد حوادث ترافیکی در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده است و یکی از دلایل آن نیز ناکافی بودن نور است که این مساله باید رفع شود.

وی ادامه‌ داد: همچنین ۸۲ درصد از حوادث رانندگی به دلیل سرعت و سبقت غیر مجاز رخ داده است و عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی نیز جزو آن بوده است.

هادیان‌فر در جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که پیش از ظهر امروز در شهرکت آزمایش برگزار شد، اظهار کرد: در نوروز امسال خوشبختانه ۲۴۷ نفر کمتر در مقایسه با نوروز سال گذشته جان خود را از دست دادند و این آمار در شرایطی رخ داده که سفرها حدود دو درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه مصدومان حوادث رانندگی در ایام نوروز نیز ۱۱ درصد کاهش داشته است، گفت: امسال هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی اصلی پلیس راهور، کاهش شمار جانباختگان حوادث رانندگی است؛ به طوری که برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تا پایان امسال ۲۰۰۰ نفر یعنی معادل ۱۲ درصد از شمار کشته‌شدگان کاهش یابد.

وی با بیان اینکه پلیس برای برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و طرح تابستانی آمادگی کامل دارد، گفت: امیدواریم با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها در این ایام نیز شاهد کاهش حوادث و تلفات رانندگی باشیم.

به گفته هادیان‌فر، توسعه انضباط ترافیکی یکی از جدی‌ترین برنامه‌های پلیس در سال جاری است.

وی همچنین در حاشیه این نشست با حضور در جمع خبرنگاران از وارد شدن آسیب به ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های اصلی و فرعی کشور طی سیل اخیر خبر داد و گفت: ۴۰۰ پل اضطراری نیز باید در این جاده‌ها نصب شود که امیدواریم وزارت راه تا پیش از آغاز تعطیلات تابستانی نسبت به نصب این پل‌های موقت اقدام کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به راه‌اندازی کمپینی به نام ۶۰-۳۰ اظهار کرد: این کمپین با هدف کاهش تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها راه‌اندازی شده است. متأسفانه حوادث رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها در تعطیلات نوروزی نیز افزایش داشته و در همین راستا نیز ما امیدواریم تا بتوانیم این آمار را کاهش دهیم.

کد خبر 438999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

دیدگاه خوانندگان