همشهری آنلاین: سد کیسه‌ای شمال یلمه خندان شکسته و آب در حال پیشروی به سمت شهر آق قلاست.

دسترسی وشمگیر به شهر آق قلا

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: فرماندار آق قلا به ساکنان محله‌های حکیم آباد، تازه آباد، کل آباد و عیدگاه آق قلا هشدار داد به مکان‌های امن بروند.

 ضمیر گفت: وضعیت شهر تا ظهر امروز مناسب بود، داکت یا کانالی که در کنار روستای یلمه خندان حفر کرده بودیم با تلاش های زیاد به خوبی مقاومت کرده بود اما حدود ساعت ۵ عصر با توجه به فشار زیاد آب سد کیسه ای شمال یلمه خندان شکست و آب در حال پیشروی به سمت شهر است.

فرماندار آق قلا گفت : حجم آب قابل توجهی وارد روستاهای سقر یلقی، میرزاعلی یلقی و سلاق یلقی شده است.

امانگلدی ضمیر افزود: تلاش های زیادی برای جلوگیری از ورود آب صورت گرفت اما با افزایش پیک آب نتوانستیم مانع ورود آب شویم و این وضعیت نگران کننده است، بنابراین به ساکنان محلات حکیم آباد، تازه آباد، کل آباد و عیدگاه هشدار جدی می دهیم.

وی گفت : گرچه بخشی از این محلات تخلیه شده است اما کسانی که خانه دو طبقه دارند وسایل خود را به طبقات بالاتر منتقل کنند.

او افزود : گرچه شدت سیل به اندازه سیل اول فروردین نیست اما به دلیل اشباع شدن زمین از آب و برگشت مردم به خانه های خود وضعیت نگران کننده به نظر می رسد.

ضمیر گفت : توصیه ما این است مردم مکان های ناامن را تخلیه کنند، ستاد اسکان هم دو سالن را آماده کرده  تا در صورت اضطراری تر شدن وضعیت مردم در معرض خطر را اسکان دهیم.

در پی بارندگیهای اخیر، ذوب شدن برف ارتفاعات و طغیان رودخانه های گلستان بویژه گرگان رود؛ بخش هایی از شهرستان آق قلا مجددا در محاصره آب قرار گرفت.

قوای نظامی اعم از ارتش و سپاه در کنار نیروهای مردمی برای ایجاد سیل بند تلاش می کنند و در کنار آن اقلامی همچون آب بسته بندی و پوشاک مخصوص کودکان بین روستائیان توزیع می شود.

کد خبر 438452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار