همشهری آنلاین: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ملخ‌های صحرایی در حدود ۲ ماه اخیر بیش از ۱۵ هزار هکتار از مراتع و طبیعت جنوب این استان را آلوده کردند.

ملخ سم‌پاشي

احمدعلی موهبتی در گفت و گو با ایرنا در کنارک اظهار داشت: کانون ملخ‌های صحرایی در حوزه شهرستان کنارک و چابهار بوده که مقابله با آنها در حال انجام است.

وی افزود: وسعت کانون‌های آلوده با پوره‌های ملخ صحرایی در شهرستان‌های کنارک، چابهار، نیکشهر، قصرقند، دلگان، فنوج و سرباز بوده که هم اینک در سطح ۱۵ هزار هکتار مقابله و سهم پاشی انجام شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم در مناطق مختلف استان هرگونه کانون ملخ را سریعا به اطلاع جهاد کشاورزی شهرستان مورد نظر برساند تا جلوی این آفت خطرناک گرفته شود.

وی ادامه داد: در کنارک بیش از ۵۰ درصد عملیات سم پاشی انجام شده که باتوجه به اینکه این شهرستان با سطح آلودگی بیش از ۹ هزار هکتار در خط اول هجوم ملخ‌ها بوده باید همت بیشتری برای مقابله بکار گرفته شود.

موهبتی تصریح کرد: ملخ‌ها در حال جفت گیری و تخم گذاری هستند و این بسیار خطرناک است و باید همه امکانات ستاد بحران در همه شهرستان‌ها فعال و اطلاع رسانی لازم به مردم و کشاورزان در این زمینه انجام شود.

وی بیان کرد: دامداران به مدت ۲۰ روز دام‌هایشان را در مناطقی که سم پاشی شده منتقل نکنند.

کد خبر 438401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =