همشهری آنلاین: سخنگوی قوه قضاییه در اولین نشست خبری خود از انتصاب حجت الاسلام مرتضوی مقدم به سمت ریاست دیوان عالی کشور خبر داد.

مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور

به گزارش ایرنا، غلامحسین اسماعیلی در نخستین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در دور جدید، اظهار داشت: ما در حوزه مدیران قضایی عزل نداریم جابجایی اخیر که امروز رئیس قوه بر اساس اجرای اصل ۱۶۲ قانون اساسی در مورد آن تصمیم گرفت انتصاب رئیس جدید دیوان عالی کشور بود که رئیس قوه قضاییه پس از مشورت با قضات دیوان عالی کشور ایشان را انتخاب کردند.

وی افزود: از آن جایی که حجت‌الاسلام کریمی به افتخار بازنشستگی نائل آمده است ریاست قوه قضائیه در دو نشست طولانی با قضات دیوان عالی کشور مشورت‌های لازم را با قضات انجام دادند و بر اساس مشورت با قضات حجت الاسلام مرتضوی مقدم را که از قضات با تجربه، از روحانیان فاضل و اندیشمند دستگاه قضا و از قضات قدیمی دیوان عالی کشور است و امروز رئیس یکی از شعب دادگاه تجدیدنظر انتظامی قضات است، امروز به عنوان رئیس دیوان عالی کشور منصوب کرد.

اسماعیلی اظهار داشت: وی همچنین دارای تجربه مدیریتی در استان‌های متعدد است و همچنین معاونت اول دادستانی کل کشور را در کارنامه مدیریتی و قضایی خود دارد و دارای بیش از ۳۰ سال سابقه قضاوت است.

کد خبر 438191

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha