همشهری آنلاین: مدیرکل اطلاعات استان کردستان گفت: در طول سال گذشته با ضربه به ۲۰ تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری به ویژه داعش، بالغ بر ۱۰۰ نفر از عوامل عملیاتی - پیشتیبانی مورد رصد و اقدام اطلاعاتی قرار گرفتند و هرگونه عملیات تروریستی و ایذایی آنها در نطفه خفه شد.

وزارت اطلاعات

به گزارش ایسنا، در نشست هم‌اندیشی با اصحاب خبر و رسانه استان کردستان، در آستانه ایام هفته گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان(عج)، مدیر کل اطلاعات استان کردستان ضمن تقدیر از مشارکت و همکاری همه جانبه مردم در راستای تثبیت امنیت پایدار در کردستان، اظهار کرد: لازم می دانم به عنوان یکی از خدمت گذاران در دستگاه اطلاعاتی از مشارکت و همراهی همه جانبه مردم استان کردستان در این راستا قدردانی نمایم.

وی گفت: تلاش در راستای عملیاتی کردن شعار سال جاری از سوی همه اقشار مختلف مردم به ویژه مسئولان و مدیران یکی از نیازهای ضروری است و باید در اولویت قرار داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نگاه وزارت اطلاعات در خصوص ایجاد امنیت پایدار اشاره کرد و افزود: ما اعتقاد داریم که لازمه اصلی ایجاد امنیت پایدار استفاده از مولفه‌های فرهنگی است و در همین راستا متعهد به رعایت کرامت انسانی و حقوق انسانی هستیم و این موارد را در تمامی برنامه‌های خود انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه هر کسی که تخلفی را انجام دهد در قالب کرامت انسانی و حقوق انسانی با وی برخورد می‌شود، افزود: ما به عنوان یک نهاد حاکمیتی در مقابل توطئه‌های دشمنان مستحکم ایستادگی می‌کنیم.

وی بزرگترین سرمایه فعلی وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران را اعتماد مردم عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در تمامی ارزیابی‌های صورت‌گرفته در سطح ملی و استانی میزان اعتماد مردم به وزارت اطلاعات افزایش پیدا کرده و ما بسیار خرسندیم که توانسته ایم با اقدامات و عملیات خود اعتماد مردم را جلب و جذب کنیم.

وی روشنگری را از دیگر فعالیت‌های مهم وزارت اطلاعات عنوان کرد و افزود: روشنگری و برگزاری نشست‌های مختلف با اقشار تاثیر گذار در قالب‌های هم اندیشی و اطلاع‌رسانی در اولویت قرار داده و به صورت ویژه پیگیری می شود.

وی در ادامه به تهدیدهای امنیتی کشورمان از جمله استان کردستان اشاره کرد و افزود: شکل گیری گروهک تروریستی داعش و نقشه‌های پیش روی آنها نشان دهنده برنامه و توطئه دشمن در راستای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

وی عنوان کرد: گروهک تروریستی داعش جمهوری اسلامی ایران را دشمن شماره یک خود می دانست و این مهم نشان می‌دهد که استکبار جهانی در این حوزه توطئه‌های جدی را در سر داشت.

وی با بیان اینکه تفکر تکفیری در فقه امام شافعی نیز وجود خارجی ندارد، افزود: حتی این افراد خود امام شافعی را نیز قبول نداشته و به همین دلیل متاسفانه افرادی که وارد این گروهک‌ها می‌شدند مورد اغفال قرار می‌گرفتند و با تبلیغات سوء اقدامات ضد امنیتی در کشور شکل می دادند.

وی به توطئه‌های بی‌پایان دشمن در مرزهای نزدیک به استان کردستان اشاره کرد و گفت: امروز سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای غربی در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند و ما به صورت لحظه‌ای و شبانه روزی تمامی این موارد را مورد رصد قرار می‌دهیم و اقدامات سوء آنها علیه امنیت ملی خنثی و در برخی موارد عملیات آفندی علیه فعالیت‌های آنها انجام می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مهمترین اقدامات و عملیات صورت گرفته در اداره کل اطلاعات استان کردستان اشاره کرد و افزود: سال گذشته در حوزه مسائل امنیتی در استان کردستان تمامی اهداف و توطئه‌های دشمن ناکام مانده است و این مهم بخشی از فعالیت‌ها و اقدامات اداره کل اطلاعات استان کردستان است.

وی در ادامه اعلام کرد: در طول سال گذشته با ضربه به ۲۰ تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری به ویژه داعش، بالغ بر ۱۰۰ نفر از عوامل عملیاتی، پیشتیبانی مورد رصد و اقدام اطلاعاتی قرار گرفته و هر گونه عملیات تروریستی و ایذایی آنها در نطفه خفه شده و مقادیر زیادی تجهیزات و مهمات تروریستی کشف و ضبط شده است.

وی به مسئله منهدم کردن اقدامات تروریستی در پوشش یکی از احزاب اشاره کرد و افزود: با دستگیری اعضا و مرتبطین مشخص شد که آنها از سوی گروهک تروریستی پژاک مورد حمایت قرار می‌گرفته و متاسفانه ترور و به شهادت رساندن راننده آمبولانس در شهرستان کامیاران نیز با هدایت آنها، توسط  تیم‌های گروهک تروریستی پژاک صورت گرفته بود.

وی افزود: هم اکنون افراد وابسته به این حزب به صورت کامل شناسایی و دستگیر و پرونده آنها در دستگاه ذقضایی در حال پیگیری می‌باشد.

وی به شناسایی و انهدام بالغ بر ۵ هسته وابسته به گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب اشاره کرد و افزود: ما در سال ۱۳۹۷ با همکاری مردم موفق شدیم از پیوستن ده‌ها نفر از جوانان استان به گروهک‌های تروریستی جلوگیری کنیم.

وی به مهمترین اقدامات پیشگیرانه در حوزه مسائل اقتصادی توسط اداره کل اطلاعات استان کردستان اشاره کرد و افزود: تنها در یک مورد سوء استفاده میلیاردی صورت گرفته از کارت‌های بازرگانی مردم استان کردستان شناسایی و افراد خاطی دستگیر شدند.

وی به انهدام باند قاچاق سوخت و همچنین باند قاچاق کارت‌های سوخت و اوراق جعلی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۱۰ باند بزرگ قاچاق کالا در استان کردستان شناسایی و منهدم شده است.

وی به شناسایی باند فرار مالیاتی در سطح استان کردستان اشاره کرد و افزود: با شناسایی و دستگیری افراد خاطی بالغ بر ۱۸۰ مورد فرار مالیاتی به ارزش بیش از ۷۹۰ میلیارد تومان شناسایی و برخورد صورت گرفت.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از حضور اهالی رسانه در این نشست افزود: حرفه خبرنگاری در تمامی جهان حرفه پر خطر و آسیب پذیری است و به همین دلیل این حرفه ای دارای سختی های زیادی است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با اشاره به لزوم توجه بیشتر به موضوع اقتصاد رسانه، افزود: ما آمادگی داریم تا با برگزاری نشست‌های مختلف از تمامی ظرفیت‌های در اختیار در راستای حمایت از اهالی خبر و رسانه حمایت کنیم.

در جریان برگزاری این نشست هم اندیشی جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه به بیان دیدگاه‌ها و سوالات خود پرداختند.

کد خبر 437576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =