همشهری آنلاین: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تیم ۲ نفره تروریستی که شهادت یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی این استان را در پرونده خود دارد با تلاش شبانه روزی پلیس متلاشی شد.

سردار محمد قنبری

به گزارش ایرنا، سردار محمد قنبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۸دیماه سال گذشته «سرگرد غلامحسین جان دوست» یکی از بهترین ماموران راهنمایی و رانندگی سیستان و بلوچستان درحین ماموریت توسط یک تیم ۲ نفره موتور سوار به شهادت رسید. وی ادامه داد: در این عملیات کور راننده این مامور راهنمایی و رانندگی که سرباز وظیفه بود به درجه جانبازی ۷۰ درصدی نائل آمد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: پس از این حادثه ماموران انتظامی استان یک تیم ویژه برای پیگیری موضوع تشکیل دادند. وی بیان کرد: اقدامات بسیار کارشناسی و نفس گیری برای شناسایی عاملان این حادثه انجام گرفت که در نهایت تیم ۲ نفره شناسایی شدند.

سردار قنبری ادامه داد: یکی از اعضای این تیم عضو گروه‌های تروریستی بوده به طوریکه بعد از عضویت و بازگشت به منطقه در سیستان و بلوچستان هفت گروه و هفت کانال فضای مجازی برای جذب نیرو برای گروهک‌های آن سوی مرزهای کشور راه اندازی کرده بود. وی افزود: هدف این تیم عزیمت از کشور بود تا به عنوان عامل‌های عملیاتی گروهک‌های تروریستی وارد شوند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: اعضای این تیم ۲ نفره برای اثبات خود از طرف گروهک‌های تروریستی ماموریت پیدا می‌کنند که در استان ترورهایی انجام دهند که نخستین آن شهادت شهید جان دوست بود. وی بیان کرد: این افراد از قبل طراحی‌های لازم را به اطلاع گروهک رسانده و گروهک نیز شیوه ترور را به آنان آموزش داده بودند به طوریکه بعد از شهادت این مامور راهنمایی و رانندگی از صحنه حادثه فیلمبرداری و برای گروهک تروریستی فرستاده بودند.

سردار قنبری افزود: اعضای این گروه تروریستی اقدامات دیگری نیز در سیستان و بلوچستان در دست انجام داشتند که در تور عملیاتی ماموران انتظامی قرار گرفتند. وی ادامه داد: هر ۲ نفر به فاصله چند روز دستگیر شدند و به همه اقدامات خود به طور وسیع و کامل اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: اعضای این گروه تروریستی در طول ۲ سال اخیر به عنوان عاملان داخلی گروهک‌ها اقدامات بسیار زیادی انجام داده بودند که در پرونده آنان ثبت و ضبط شده است.
وی افزود: اعضای این گروه تروریستی در نزد قاضی هم به تمامی اقدامات خود اقرار و صحنه شهادت شهید جان دوست نیز بازسازی شد.

سردار قنبری تاکید کرد: نیروی انتظامی با تمام توان اطلاعاتی و عملیاتی خود در مقابل گروههای ضد انقلاب ایستاده و اجاره نمی‌دهد هیچ گونه اقدامی توسط آنان در خاک جمهوری اسلامی انجام شود و اگر به صورت کور رخ داد پلیس در کمترین زمان آنان را به سزای اعمال ننگین شان می‌رساند. وی تاکید کرد: با وجود نیروهای مقتدر امنیت کامل در سیستان و بلوچستان برقرار است.

به گزارش ایرنا، راکبین یک دستگاه موتورسیکلت شامگاه ۱۸ دی ماه سال ۹۷ در خیابان سعدی غربی حد فاصل خیابان کوثر و مکران بر روی گشت خودروی راهور زاهدان آتش رگبار گشوده که در این حادثه یک افسر راهور شهید و یک سرباز وظیفه نیز مجروح شد.

کد خبر 437482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =