همشهری آنلاین: کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز (۲۵ فروردین) برای استان‌های نیمه شرقی و جنوبی کشور، آب‌گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌های فصلی پیش بینی شده و این سامانه بارشی از روز دوشنبه به تدریج از کشور خارج می‌شود.

باران

«فریبا گودرزی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: از امروز شاهد شدت بارش ها در نیمه شرقی هرمزگان، جنوب شرق کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان هستیم و این بارش ها در خراسان جنوبی و خراسان رضوی شدت کمتری خواهد داشت که به همان نسبت، آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی در این مناطق وجود دارد. 

وی افزود: از این رو به هموطنان و سازمان ها و ارگان های ذیربط توصیه می شود، تمهیدات لازم را برای کاهش خسارات احتمالی به عمل آورند.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: از فردا (۲۶ فروردین) این سامانه بارشی تضعیف شده و طی بارش های پراکنده در استان های هرمزگان، خراسان رضوی و جنوبی و سیستان و بلوچستان از کشور خارج شود.

به گفته گوردزی، طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، روز سه شنبه، آسمان اغلب مناطق کشور صاف خواهد بود و فقط سه شنبه بعدازظهر شمال غرب کشور، شاهد بارش های پراکنده است. 

پیش بینی هوای تهران

گودرزی درباره هوای پایتخت هم اظهار داشت: به گزارش نقشه های هواشناسی، امروز آسمان تهران با وزش ملایم باد و کاهش تدریجی ابر همراه خواهد بود.

وی کمینه دمای امروز صبح تهران را ۱۰ درجه اعلام کرد و گفت: بیشینه دمای تهران هم به ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

این کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: در میان مراکز استان ها، اردبیل با صفر درجه و زنجان با یک درجه سانتیگراد سردترین استان های کشور و همچنین اهواز با ۳۱ و بندرعباس با ۳۰ درجه سانتیگراد گرمترین هستند.

کد خبر 437216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار