همشهری‌آنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: اولین کاروان عملیاتی-امدادی شهرداری تهران صبح چهارشنبه ۲۱ فروردین به دشت آزادگان و سوسنگرد (واقع در استان خوزستان) اعزام شد.

اعزام كاروان امدادرساني شهرداري تهران به سوسنگرد

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در گفت‌وگو با شهرنوشت افزود: این کاروان با هماهنگی شاپور رستمی، نماینده شهردار تهران در مناطق سیل‌زده، به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد. بخشی از کمک‌ها در قالب ۱۰ دستگاه کامیون از سوی سازمان مدیریت پسماند ارسال شد که شامل ۲ دستگاه کشنده، ۲ دستگاه لودر، ۴ دستگاه خودروی حمل زباله فان و ۱۲۰ دست لباس کار خدمات شهری است.

او درباره کمک‌های معاونت فنی و عمران نیز اظهار کرد: از سوی این معاونت نیز ۳ دستگاه کمر شکن، ۲ دستگاه کامیون، یک دستگاه لودر و یک دستگاه وانت به دشت آزادگان و سوسنگرد اعزام شد. منطقه ١١ نیز ۱۰ دستگاه کامیون، ۲ دستگاه لودر و ۲ دستگاه کمرشکن به مناطق سیل‌زده این استان ارسال کرد.

به گفته یزدانی، سازمان بسیج شهرداری تهران نیز پخت روزانه ۸ هزار پرس غذا و شهرداری منطقه ۲۱، ۴ هزار پرس غذا را برعهده گرفته‌است.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به کمک‌های سازمان آتش‌نشانی به مناطق سیل‌زده استان خوزستان پرداخت و گفت: ۳۳ نفر از پرسنل آتش‌نشانی به همراه ۹ دستگاه خودروی سبک و سنگین امدادی، یک دستگاه جرثقیل۲۰ تن، یک دستگاه جرثقیل ۱۵ تن، یک دستگاه جرثقیل ۳ تن، یک دستگاه کامیون نجات سنگین(AF)، یک دستگاه خاور حمل تجهیزات، یک دستگاه خودروی نورافشان، یک دستگاه خودروی کاپرا، یک دستگاه خودروی پیکاپ و ۲ دستگاه خودروی سمند در مناطق سیل‌زده در حال امدادرسانی هستند.  

یزدانی تصریح کرد: علاوه بر این، ۲ دستگا پمپ سنگین ابرا با دبی ۵۵۰۰ لیتر در دقیقه، ۲ دستگاه پمپ دیزلی سنگین کاترپیلار با دبی ۵۰۰۰ لیتر در دقیقه، ۴ دستگاه پمپ فوکس با دبی ۱۶۰۰ لیتر در دقیقه، ۳۵ دستگاه پمپ های کف کش و لجن کش با دبی ۱۰۰۰ لیتر در دقیقه، ۲ دستگاه نورافشان با ژنراتور مربوطه ۲ دستگاه، ۱۵ دستگاه موتور برق پرتابل، ۵۰ تخته چادر بحران، ۲ دستگاه تلفن ماهواره‌ای و ۴ دستگاه بی‌سیم دستی (واکی تاکی) راهی مناطق سیل‌زده دشت آزادگان و سوسنگرد شدند.  

او در پایان گفت: احتمال دارد در روزهای آینده بنابر نیاز مناطق سیل‌زده، چندین کاروان اعزام شوند.

کد خبر 436867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار