سه‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

همشهری‌آنلاین: معاون مالی شهرداری تهران در تشریح اقدامات شاخص این معاونت در سال ۹۷ از تحقق ۱۰۲ درصدی درآمدهای پایدار و سهم آن از کل درآمدهای نقدی به میزان ۳۲/۸ درصد، در سال ۹۷ خبر داد. 

امامي، معاون مالي

معاون شهردار تهران افزایش سهم شهرداری تهران از ۷۰ به ۸۸ درصد در قانون مالیات بر ارزش افزوده، انتشار اوراق مشارکت به میزان  ۷۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل خط ۷ مترو و اخذ آرا به نفع شهرداری تهران در حفظ باغات را بخشی از عملکرد معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۷ عنوان کرد. 

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصادی شهری شهرداری تهران، عبدالحمید امامی با اشاره به تحقق ۱۰۲ درصدی درآمدهای پایدار گفت: درآمدهای پایدار یکی از درآمدهای قابل اتکاء برای شهرداری‌ها هستند که می‌توانند نقش بسیار سازنده‌ای در توسعه شهر داشته باشند.

عبدالحمید امامی با اشاره به افزایش مشارکت شهروندان در تحقق در آمدهای پایدار  افزود: در سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در حوزه مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران به ویژه در بحث وصول مطالبات و درآمدهای پایدار رخ داده است که می تواند به عنوان سند افتخار شهرداری تهران محسوب شود. 

معاون شهردار تهران با اشاره به ساماندهی و اصلاح الگوی تسهیلات پرداخت نقدی و تقسیط مطالبات شهرسازی متناسب با نرخ سود و تسهیلات شبکه بانکی کشور ادامه داد: صیانت از منابع درآمدی موجود و پیش بینی منابع جدید درآمدی برای شهرداری ها در لوایح، «دایمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده» و «درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها» از مهم ترین اقدامات معاونت مالی و اقتصاد شهری در سال ۹۷ بود. 

او در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر افزایش نرخ رشد سود خالص فروشگاه های شهروند در بهمن سال ۹۷ عنوان کرد: در بهمن ماه سال ۹۷ ، شاهد افزایش نرخ رشد سود خالص از ۲۸ در صد به ۱۷۴.۶ در صد، نسبت به مدت مشابه در سال قبل بودیم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران افزود: فروشگاه شهروند در ایام پایانی سال، توانست با عرضه اجناس ارزان، کمک شایانی به اقشار کم درآمد جامعه ارائه کند.

معاون شهردار تهران با اشاره به راه اندازی سیستم خود پرداخت در فروشگاه های شهروند برای اولین بار در ایران ادامه داد: این سیستم که متناسب با آخرین فن آوری روز دنیا طراحی و پیاده سازی شده، قابلیتی است که بر اساس آن مشتریان می توانند ضمن تجربه خریدی متفاوت، بدون نیاز به حضور در صف های طولانی صندوق، در فضایی امن و آرام فرآیند پرداخت صورتحساب خود را انجام دهند. 

امامی یکی از مهمترین اقدامات این معاونت را پیگیری اصلاح قانون و افزایش سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور از ۷۰ درصد به ۸۸ درصد به نسبت جمعیت شهری استان تهران دانست. 

معاون شهردار تهران افزود: از جمله اقدامات مهم دیگر این معاونت را می توان شناسایی و ثبت مطالبات شهرداری تهران از دولت در دفاتر مالی به ارزش ۴.۱۱۵ میلیارد تومان برشمرد.

او همچنین اضافه کرد : انتشار اوراق مشارکت اسلامی به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و توسعه خط ۷ مترو تهران و اخذ مصوبه انتشار اوراق مشارکت توسعه خطوط مترو تهران به مبلغ ۱،۳۰۰ میلیارد تومان از دیگر اقدامات مهم و تأثیر گذار این معاونت در سال ۹۷ بوده است که آثار آن به طور مستقیم در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان نمود خواهد داشت. 

امامی همچنین با اشاره به اقدامات این معاونت در جهت حفظ باغات و در راستای سیاست های شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم گفت: اخذ رأی به نفع شهرداری تهران از هیات تخصصی دیوان عدالت اداری در ارتباط با عدم صدور پروانه ساختمانی اراضی باغات کن و نیز توافق در حوزه امور نهادها نظیر بازگشایی خیابان شهامت ( توافق با ارتش به میزان ۴ هزار متر ) و تملک ۲ باغ مربوط به بنیاد مستضعفان و تبدیل به پارک و فضای عمومیی( باغ های وثوق الدوله منطقه ۱۴ و عبقری منطقه ۲) از جمله اقداماتی بوده که از سوی معاونت مالی شهرداری تهران و در راستای اجرای این سیاست ها انجام شده است.

به گفته امامی، معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در سال ۹۸ در راستای اجرا و تحقق  سیاست‌های برنامه سوم توسعه شهر تهران و برنامه و بودجه سال ۹۸ اقدامات خود را انجام خواهد داد. 

کد خبر 436728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار