همشهری آنلاین: فرمانده نیروی انتظامی گفت: در حال حاضر علاوه بر نیروهای استان، بیش از یک هزار نیروی کمکی به مناطق سیل زده استان اعزام شده است.

اعزام بیش ازهزار نیروی کمکی به مناطق سیل زده استان لرستان

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین اشتری در جلسه هماهنگی با فرماندهان و مسئولان انتظامی شهرستان پلدختر، ضمن خسته نباشید و خداقوت به همه نیروهای مستقر در مناطق سیل‌زده به دیدار تعدادی از اعضای دولت، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان کل ارتش و سپاه، نیروی انتظامی با فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: معظم‌له در این دیدار فرمودند" درست است جلوی سیل را نمی‌توان نمی‌گرفت اما با برنامه ریزی می‌توان خسارت‌های آن را کاهش داد (نقل به مضمون)؛ با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، همه مسئولان موظف هستند با تمام توان و ظرفیت پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مردم خوب پای کار آمدند، گفت: در بحث توزیع کمک‌های مردمی بایستی ساماندهی منظمی صورت بگیرد تا این کمک‌ها به موقع به دست مردم سیل زده برسد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور خاطرنشان کرد: وظیفه نیروی انتظامی، ایجاد و تأمین امنیت است که این مأموریت مهم را با تمام توان انجام داده و در این راه از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

فرمانده ناجا تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر نیروهای استان، بیش از یک هزار نیروی کمکی به مناطق سیل زده استان اعزام شده است.

سردار اشتری ادامه داد: علی رغم موج بازگشت سفرهای نوروزی، ناجا اولویت خود را به مناطق سیل زده اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با استقرار کامل نیروهای انتظامی و گسترش چتر امنیتی ناجا، امنیت مطلوبی در سطح استان و مناطق سیل زده حاکم است اما می‌طلبد معتمدان محل و ریش سفیدان و مردم با نیروهای پلیس برای کاهش سرقت تعامل سازنده داشته باشند.

  • قدردانی فرماندار شهرستان پلدختر از زحمات شبانه روزی کارکنان ناجا

در ادامه این جلسه، دستیاری فرماندار شهرستان پلدختر با تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات ناجا عنوان کرد: نیروی انتظامی از ابتدای وقوع سیل با تمام توان پای کار بود.

وی با بیان اینکه با وجود تمام کمک‌ها، امداد رسانی کافی نیست، گفت: علی رغم نداشتن تلفات جانی، خسارات بسیار سنگینی به زیرساخت‌های شهرستان پلدختر و بخش‌ها و روستاهای تابعه وارد شده است.

سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی استان لرستان نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در همه استان، گفت: تاکنون هیچ گونه مورد ناامنی گزارش نشده است.

یگان ویژه و سایر معاونت‌ها و پلیس‌های تخصصی برای امداد رسانی و تأمین امنیت در مناطق حضور پررنگی دارد.

کد خبر 436231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =