همشهری آنلاین: جبهه مردمی نیروهای انقلاب، حزب موتلفه و حزب بیداری اسلامی در بیانیه‌های جداگانه‌ای سالروز استقرار نظام جمهوری اسلامی را گرامی داشتند.

بیانیه احزاب انقلابی به‌مناسبت سالروز یوم‌الله ۱۲ فروردین

به گزارش تسنیم،  جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد،  سبک و ایده‌های جمهوری اسلامی راهی کاملا جدید بود که هم مبنای فکری آن یک دین الهی یعنی"اسلام" و هم مبنای تصمیم‌گیری آن بر جمهوریت استوار بود.

متن بیانیه جبهه مردمی به شرح زیر است:

انقلاب اسلامی ایران پدیده ای حیرت انگیز در دنیای ۴۰ سال پیش و هم اکنون به رغم همه کاستی ها و ضد و نقیض هایش می باشد. تثبیت انقلاب و ایجاد ارکان اداره کشور به سرعت هرچه تمام تر ایده و اعتقاد راسخ حضرت امام خمینی(ره) بود و همه سعی خود را مبذول داشت تا کلیه راههای استقرار حکومت انقلابی بر اساس روال قابل پذیرش عقل و منطق و حتی بسیار جلوتر از سایر حکومتهایی که بعد از انقلاب اسلامی مستقر شده اند بپیماید.  

انقلابهای دیگر  یا اصولا میلی به استقرار ارکان عمومی یک حکومت آزاد را نداشتند و یا پس از سالها به آن پرداختند اما در انقلاب اسلامی حضرت امام رحمت الله علیه اصرار داشتند که گامهای استقرار حکومت انقلابی به سرعت برداشته شود. و گام اول تثبیت حکومت با انجام رفراندوم و نشان دادن اراده مردم بود.

در طول انقلاب بارها و بارها مردم لزوم اعتماد و اطمینان خود به امام و پذیرش رهبری او را نشان داده بودند ولی امام حتی راهپیمایی‌های میلیونی را هم کافی نمی‌دانست و حکومت بر پایه رفراندوم و خواستن نظر مردم را مطرح نمود. تا همه امور با آزادترین روشهای حکومتی طی شود و این در بین سایر کشورها امری بی سابقه بود که در مدتی کوتاه پس از پیروزی انقلاب از ۲۲ بهمن ماه و با توجه به به هم ریختن حکومت شاهنشاهی و سازمانهای دولتی، برنامه نظرخواهی از مردم و رای مردم را عملیاتی ساخت و بالاخره به پشنهاد امام به نوع حکومت "جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش"، اکثریت قریب به اتفاق مردم رای آری دادند و روز ۱۲ فروردین این رای مردمی و اراده ملی اعلام گردید. بنابراین روز ۱۲ فروردین روز  تجلی اراده مردم در تثیبت حکومت انقلابی جمهوری اسلامی است.  

جمهوری اسلامی راهی نو و جدید را در دنیای دو قطبی "غرب سرمایه داری" و "شرق کمونیستی" باز نمود که در آن زمان سابقه نداشت گرچه راه سومی را سالها پیش کشورهای "غیر متعهد" در پیش گرفته بودند اما این راهی نو نبود و این کشورها از دو قطب کمونیسم و یا سوسیالیزم دور نبودند. ولی سبک و ایده های جمهوری اسلامی راهی کاملا جدید بود که هم مبنای فکری آن یک دین الهی یعنی"اسلام" و هم مبنای تصمیم گیری آن بر جمهوریت استوار بود، بنابر این چشم جهانیان به این نوع حکومت دوخته شد. و به رغم همه تبلیغات و دشمنی آشکار ابرقدرتهای شرق و غرب، گرایش بسوی آگاهی و پذیرش این تفکر در دنیا قوت گرفت.

۱۲ فروردین آغازین روز پیمودن این راه نورانی ولی بسیار دشوار است و ملت ایران با پایه گذاری چنین تفکری بر خود می‌بالد و برای به سرانجام رساندن آن سخت می‌کوشد و امروز بعد از  ۴۰ سال نتایج این جهاد همه جانبه که اقتدار فکری و عملی جمهوری اسلامی است را در دنیا می‌بیند، هرچند که ابرقدرتها و استکبار جهانی بر دشمنی با این تفکر و حکومت، سخت کمر بسته‌اند و همه تلاش خود را  برای شکست این انقلاب بکار گرفته اند ولی می‌توان ادعا کرد که در اکثر جبهه‌هایی که گشوده‌اند شکست خورده اند. ملت با ایستادگی و مقاومت جانانه نقشه های آنان را نقش بر آب نموده است.  

با آن که عده‌ای به خاطر کم بودن عمق اعتقاداتشان از پیمودن این راه باز مانده اند و امروز  هم با دیدن همه بدعهدی ها و غیر قابل اعتماد بودن استکبار جهانی، هنوز گوشه چشمی به پشت پا زدن به انقلاب اسلامی و سازش با قدرتهای رو به افول جهانی دارند ولی اراده ملت ما چنین اجازه ای نخواهد داد.  

جبهه مردمی نیروهای انقلاب ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام به همه مسلمین و شیعیان و هموطنان خود، سالگشت ۱۲ فروردین روز تجلی اراده ملی را به همه ایرانیان صمیمانه تبریک میگوید و همانگونه که ملت با اتحاد و همبستگی توانسته اراده ملی خود را با اقتدار به دنیا نشان دهد امروز هم با انسجام ملی مقابل توطئه ها و نقشه های شوم جهانی با امید به آینده روشن ایستاده است.

دراین ایام و روزهای سال نو با بارش رحمت الهی و بارانهای سیل آسایی مواجه شده ایم که  بی سابقه بوده و موجب خسارتهای جانی و مالی فراوانی شده است و هنوز هم مردم گرفتار هستند و سخت به برنامه ریزی مسئولان و حرکت‌های جهادی به جای عیب جویی و تسویه حسابهای سیاسی و همکاری و یاری رساندن نهادها نیاز است تا از خرابی های بیشتر و آلام آنان کاسته شود و با برنامه‌ای علمی برای روزها، ماهها و سالهای آینده در نحوه برخورداری هرچه بیشتر از این نعمت الهی پای در میدان عمل بگذارند.  

اگر قدر این نعمتها را بدانیم می‌توانیم به خوبی از آن استفاده کنیم. بدیهی است رهبر فرزانه انقلاب در منشور گام دوم، راه‌های عملی رسیدن به این شکوفایی را برای همه به ویژه جوانان ترسیم نموده است. امیداست که به یاری خدای بزرگ این سیر پیروزی را بتوانیم به خوبی طی نماییم.

همچنین حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت روز جمهوری اسلامی تاکید کرد، نسل‌های دوم و سوم و چهارم انقلاب اسلامی همراه با نسل اولی‌ها در رفراندومی دیگر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضوری شگفتی‌آفرین، تحسین‌برانگیز، پرشور و دشمن‌شکن داشتند.

در بیانیه حزب موتلفه آمده است: ۱۲ فروردین سال ۱۳۹۸، چهلمین سالگرد تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است، نظامی که با تکیه بر مبانی دینی، اراده مردم و رهبری امام امت، بزرگترین معجزه قرن را رقم زد و بساط شوم سلطه ۲۵۰۰ ساله شاهان و ستمگران را از این کشور برچید و ایران را به کشوری مستقل و عزتمند در جهان بدل ساخت.

تقارن ۱۲ فروردین به‌عنوان چهلمین سالگرد تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شهادت هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام کاظم (ع)، بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ اهل‌بیت عصمت و طهارت و تبیین شاخص‌های نظام اسلامی است که باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

دوازدهم فروردین ۹۸  را درحالی گرامی می‌داریم که نسل‌های دوم و سوم و چهارم انقلاب اسلامی همراه با نسل اولی‌ها در رفراندومی دیگر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضوری شگفتی‌آفرین، تحسین‌برانگیز، پرشور و دشمن‌شکن داشته و بار دیگر با نقش‌آفرینی محوری آحاد مردم متدین، ولایتمدار و لحظه‌شناس ایران اسلامی در یوم‌الله ۲۲ بهمن و شکست مفتضحانه طاغوت اعظم، مُهر تأییدی به دلبستگی خود به نظام اسلامی زدند.

حزب بیداری اسلامی نیز در بیانیه‌ای به مناسبت ۱۲ فروردین تاکید کرد،  نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور حماسی مردم ایران و رأی تاریخی آنها انتخاب و با خون صدها هزار شهید حفظ و حراست شده است.  

در این بیانیه آمده است: این نظام بر پایه عدالت محوری، مبارزه با ظلم و فساد و تبعیض، مردم سالاری و خدمت گزاری به مردم بنا نهاده شد و امروز نیز لازم است همه آحاد ملت، تمام توان خود را برای تحقق بیشتر این اصول مهم در کشور به کار گرفته تا ضمن حفظ دستاوردهای ارزشمند چهاردهه عمر پرکت انقلاب، شاهد پیشرفت روزافزون کشور در دهه پنجم و هم راستا با محورهای گام دوم انقلاب باشیم.  

ملت مقتدر و عزتمند ایران اسلامی در سالروز رای آری به نظام جمهوری اسلامی با حمایتهای قوی و استوار خود در همه عرصه ها یار و همراه نظام بوده و در سایه خود اتکایی و عدم اعتماد به غرب و شرق باعث شده‌اند تا نقطه امید مردم آزاده و مستضعف جهان و به خصوص منطقه غرب آسیا باشند؛ لذا هر نوع خدشه و آسیب به این میراث گرانقدر اعم از عدم کارایی در سیاست خارجی یا ایجاد نارضایتی در مردم توسط هر فرد و یا مسئولی، تبعا صدمات جبران ناپذیری را در بر خواهد داشت.
 
اکنون که بعد از سال ها خشکسالی، به شکرانه نزول نعمت های آسمانی، به درگاه حضرت باریتعالی به شکر و حمد نشسته‌ایم  لیکن در برخی از نقاط کشور نیز چنانچه مردم به دلیل قهر طبیعت یا سوء تدبیر مسئولان دچار گرفتاری از سیل شده‌اند، حزب بیداری اسلامی ضمن ابراز همدردی با مردم آسیب دیده و بر حسب وظیفه انسانی و ملی، از همه دبیران محترم استانها و اعضای خود در سراسر کشور خواسته است جهت کمک به هموطنان آسیب دیده اقدام عاجل بعمل آورند.

انتهای پیام/

کد خبر 436049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =