همشهری آنلاین: رئیس پلیس راه کشور، گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون، واژگونی خودروها علت نیمی از حوادث جاده‌ای کشور است.

سردار محمدحسین حمیدی

به گزارش ایسنا به نقل از سایت پلیس، سردار محمدحسین حمیدی در حاشیه بازدید از پلیس راه استان یزد اظهار کرد: امسال شرایط تعطیلات با سال‌های گذشته متفاوت بود و به لحاظ شرایط آب و هوایی، یک بهار کاملا استثنائی را آغاز کرده‌ایم.

وی با اشاره به آغاز دور دوم سفرها گفت: با توجه به شرایط جوی کشور، مسافرت در این ایام باید با لحاظ کردن شرایط مختلف آب و هوایی و رعایت کامل قوانین رانندگی صورت گیرد.

سردار حمیدی تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون عمده دلیل بروز حوادث و سوانح جاده‌ای، واژگونی خودروها و خروج از جاده بوده که متاسفانه بالای ۵۰ درصد از حوادث جاده‌ای را به خود اختصاص داده است.

 رئیس پلیس راه کشور افزود: وضعیت تصادفات نسبت به سال قبل کاهشی است اما هنوز هم حوادث جاده‌ای رخ می‌دهد که رانندگان با رعایت نکات بسیار ساده می‌توانند از بروز بسیاری از سوانح و حوادث جلوگیری کنند.

حمیدی به رانندگانی که قصد عبور از محورهای کویری دارند توصیه کرد: رانندگان در جاده‌های کویری استان‌هایی مثل یزد، کرمان، خراسان رضوی و جنوبی و همچنین سمنان برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی حتما در محل‌های مناسب توقف و به استراحت بپردازند.

این مقام ارشد پلیس خاطرنشان کرد: پلیس راه برای استان‌هایی که جاده‌های یکنواخت و کویری دارند پیشنهاد خوبی را به سازمان راهداری و استانداری‌ها و همچنین بخش‌های برون سازمانی مبنی بر دایر کردن توقفگاه‌های کم هزینه و زود بازده ارائه کرده که بتواند جاذبه‌هایی را برای توقف رانندگان در سطح جاده‌ها ایجاد کند.

سردار حمیدی با بیان اینکه با بررسی‌های انجام شده این موضوع می‌تواند اشتغال‌زا نیز باشد و باعث رونق آن منطقه شود، اضافه کرد: با ایجاد این توقفگاه‌ها در سطح جاده‌ها رانندگان به استراحت پرداخته و سپس با تجدید قوا ادامه مسیر خواهند داد.

براساس گزارش سایت پلیس، رئیس پلیس راه کشور در خاتمه با بیان اینکه مهمترین علت واژگونی خودروها صرفا خستگی و خواب آلودگی است، افزود: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد در جاده‌هایی که این توقفگاه ها وجود دارد، حوادث واژگونی هم کمتر است.

کد خبر 435760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار