همشهری آنلاین: فرمانده پلیس قندهار افغانستان اعلام کرد که یک عضو مجلس نمایندگان این کشور در شهر قندهار هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفته و کشته شد.

یک عضو مجلس نمایندگان افغانستان ترور شد

به گزارش ایرنا، «تادین خان» روز شنبه اعلام کرد که«عبیدالله بارکزی»نماینده استان «اورزگان» در دور شانزدهم مجلس و نامزد دور هفدهم مجلس امروز در حمله افراد مسلح ناشناس در منطقه ششم شهر قندهار کشته شد.

وی گفت که مهاجمان موفق شده اند از منطقه فرار کنند اما پلیس تلاش های خود را برای ردیابی مهاجمان آغاز کرده است. تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

عبیدالله بارکزی یکی ازانگشت شمار نمایندگان مجلس افغانستان بود که مخالف امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن و حضور نظامیان خارجی در این کشور بود و همواره بر خروج آنها تأکید می کرد.

بارکزی بارها در مجلس افغانستان بصورت علنی با حملات شبانه و هوایی نظامیان خارجی در روستاهای افغانستان مخالفت کرده و آن را بعنوان جنایت محکوم کرده بود.

وی باگروه طالبان نیز بشدت مخالف بود و در زمان دولت حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین زمانی که بعنوان فرماندار شهرستان «خاص اورزگان» اجرایی وظیفه می کرد در حمله طالبان زخمی شده و به کابل آمد.

کد خبر 435340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار