همشهری آنلاین: تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و ادعای تبانی ترامپ در این باره بعد از دو سال به‌پایان رسید.

تحقیقات درباره نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به پایان رسید

تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و ادعای تبانی ترامپ در این باره بعد از نزدیک به دو سال به‌پایان رسید و مولر گزارش خود را به دادستان کل ایالات متحده آمریکا تحویل داد.

طبق قانون، ویلیام بار دادستان کل آمریکا و وزیر دادگستری با دریافت این گزارش، باید درباره نحوه انتشار آن و یا تحویل آن به کنگره آمریکا تصمیم بگیرد.

احتمال دارد بار مهمترین بخش‌های این گزارش را در چند روز آینده در اختیار کنگره قرار دهد. هنوز هیچ اطلاعاتی درباره این گزارش به بیرون درز پیدا نکرده است.

چاک شومر، رهبر سناتورهای دموکرات و نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان در نخستین واکنش اعلام کردند که ضروری است که گزارش مولر به طور عمومی منتشر شود.

این دو تاکید کردند که کاخ سفید نباید اجازه داشته باشد آن بخش‌هایی از گزارش را که می‌خواهد در دسترس عموم قرار دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، بارها از انجام این تحقیقات گلایه کرده بود و از مخالفان آن به شمار می‌رفت.

دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از شروع ماموریت دونالد ترامپ در کاخ سفید به سوژه اصلی رسانه ها تبدیل شده بود. بعد از برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا  انجمن اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد که روسیه تلاش داشته در انتخابات دخالت کند. گرچه این انجمن نتوانست اطلاعات و جزییات بیشتری درباره تاثیر این دخالت‌ها و آثارش بر انتخابات ۲۰۱۶ اعلام کند اما این مساله سوالی بی‌پاسخ و مساله‌ای قابل بحث را مطرح کرده بود.

کد خبر 435287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار