همشهری آنلاین: کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد

کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد

نهاد ناظر بر رقابت کمیسیون اروپا، شرکت گوگل را به دلیل سوء استفاده از موقعیت در بازار مجازی و اعمال تبعیض نسبت به رقبا در زمینه تبلیغات آنلاین، به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد.

کمیسیون اروپا اعلام کرد که این جریمه معادل ۱.۲۹ درصد از حجم معاملات شرکت گوگل در سال ۲۰۱۸ است. کمیسر ناظر بر رقابت کمیسیون همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده که اقدام برای مبارزه با انحصار یک دهه قدمت دارد.

گوگل، یکی از غول‌های اینترنت جهان یک شرکت آمریکایی است. مارگارت وستاگر، کمیسر اروپایی مسئول در حوزه رقابت، روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: «رویکرد گوگل ناقض قوانین و مقررات اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با انحصار است.»

او همچنین افزود: «گوگل تسلط خود را بر آگهی‌های جستجوی آنلاین تثبیت کرد و با اعمال محدودیت‌های ضد رقابتی علیه وب سایت‌های ثالث [طرف‌هایی که نه به گوگل وابسته اند و نه شریک آن به شمار می‌روند] از خودش در برابر فشارهای رقابتی محافظت می‌کند.»

این مساله موجب نگرانی وبسایت‌ها از جمله رسانه‌ها و سایت‌های مسافرتی شده است. صفحات گوگل در زمان جست‌وجو، نتایج جست‌وجو وآگهی‌های مرتبط را نشان می‌دهد. به عقیده کمیسیون اروپا، عمل خلاف گوگل در این مورد شامل کمرنگ کردن امکان انتشار نتایج جست‌وجو برای تمامی ناشران اطلاعات و شرکت‌های ثالث می‌شود.

اتحادیه اروپا سال ۲۰۱۸ نیز گوگل را به پرداخت ۴.۳۴ میلیارد یورو جریمه مالی محکوم کرده بود. در آن سال هم گوگل به نقض قوانین رقابتی اتحادیه اروپا محکوم شده بود.

این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد

کد خبر 435134

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha