همشهری آنلاین: منابع انگلیسی عصر سه‌شنبه گزارش دادند: هواداران برگزیت که با الگوبرداری از معترضین فرانسوی جلیقه زرد بر تن داشتند به دفتر دادستان کل کشور انگلیس در نزدیکی ساختمان پارلمان یورش بردند.

جلیقه زردها به دفتر دادستان کل کشور انگلیس حمله کردند

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری، معترضین با سردادن شعار 'دادستان جدید می‌خواهیم' خواستار کناره‌گیری 'جفری کاکس' از این سمت شدند.

هنوز مشخص نیست که معترضین چگونه خود را به داخل ساختمان حفاظت‌شده دادستانی رسانده‌اند با این‌حال مأموران پلیس بلافاصله وارد عملیات شده و افراد را به بیرون هدایت کردند.

پلیس لندن اعلام کرد تاکنون کسی را دستگیر نکرده است.

این تحولات درحالی صورت می‌گیرد که سخنگوی نخست‌ وزیر انگلیس امروز اعلام کرد که برگزیت، این کشور را به بحران کشانده است. پس از مخالفت پارلمان انگلیس با طرح موردنظر دولت ترزا می درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، این کشور قصد دارد تا مهلت برگزیت را به تعویق بیندازد.

این مساله خشم هواداران خروج از اتحادیه اروپا را به‌شدت برانگیخته است. آن‌ها قصد دارند تا دو هفته دیگر که مهلت قانونی برگزیت سر می‌رسد، تظاهرات گسترده‌ای را در مقابل پارلمان برگزار کنند.

منابع دولتی انگلیس پیش‌تر درباره بروز هرج‌ومرج در روزهای پایان عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا هشدار داده بودند. هرچند ممکن است برگزیت به تعویق بیفتد اما گزارش‌ها حاکی است که پلیس لندن، مرخصی نیروهای این سازمان را لغو کرده تا امنیت پایتخت را تأمین کند.

کد خبر 435105

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha