سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رئیس‌ جمهور افغانستان گفت که به وزارت‌خانه‌های امنیتی دستور داده تا افراد مسلح غیرمسئول کابل را در سه ماه آینده خلع سلاح کنند.

اشرف غنی

اشرف غنی احمدزی، رئیس‌جمهور افغانستان که به امارات رفته بود، این موضوع را در دیدار با بازرگانان افغانستان در امارات بیان کرد و افزود، با این کار تهدیدات امنیتی کابل رفع خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بازرگانان افغانستان همواره از وضعیت بد امنیتی کابل شکایت دارند. چند روز قبل صرافان کابل بعد از ربوده و کشته‌شدن «مهسا»، دختر کوچک یکی از صرافان، دست از کار کشیدند و بازار اصلی تبادل ارز کابل عملاً تعطیل شد.

رئیس اتحادیه صرافان افغانستان به بی‌بی‌سی گفته بود که در سه ماه گذشته، ۹ صراف افغانستان ربوده شده و سپس به قتل رسیده‌اند. بازرگانان افغانستان نیز وضعیتی مشابه دارند. ناامنی و ربوده شدن آنان باعث شده که شماری از آنها سرمایه‌های خود را از کابل و افغانستان خارج کنند.

رئیس‌جمهور افغانستان بازرگانان این کشور را تشویق کرده که از فرصت‌های ایجاد شده در این کشور استفاده و در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

وزارت کشور افغانستان چندی قبل تمام کارت‌های حمل سلاح را لغو و از تمام دارندگان سلاح خواست که اسلحه خود را به وزارت کشور و نیروهای پلیس تحویل دهند.

کد خبر 435078

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha