دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: مقام‌های محلی در اندونزی خبر داده‌اند که بارش‌های سیل‌آسای اخیر در شهر سنتانی در شرق استان پاپوا تا کنون مرگ ۶۳ نفر و زخمی‌شدن ده‌ها نفر دیگر را به دنبال داشته‌ است.

مرگ ده‌ها نفر در اندونزی به دنبال وقوع سیل

مقام‌های محلی اندونزی از کشته‌شدن دست کم ۶۳ و زخمی شدن ۵۹ نفر دیگر به دنبال بارش‌های سیل‌آسای اخیر در شرق استان پاپوا خبر دادند. بارش شدید باران که از روز شنبه ۱۶ فوریه در شهر سنتانی آغاز شده بود، باعث جاری شدن سیل در این منطقه شده است.

ستوپو نوگروهو، سخنگوی ستاد مدیریت بحران اندونزی با بیان اینکه، سیل دست کم ۹ خانه و ۲ پل را ویران کرد افزود: «تلاش برای دسترسی به مناطق آسیب دیده ادامه دارد. از شدت سیل کاسته شده و ۱۲۰ نفر هم به علت ویران شدن خانه هایشان در اداره‌های دولتی پناه داده شده اند.»

فرودگاه بین‌المللی سنتانی در شهر سنتانی واقع شده و بزرگترین فرودگاه در منطقه پاپوا به شمار می‌آید. تصاویر مخابره شده از منطقه نشان می‌دهد که یک فروند هواپیما نیز در فرودگاه در جریان سیل اخیر آسیب دیده است. سازمان‌های امدادی و داوطلب در حال کمک به سیل‌زدگان هستند و پیش‌بینی شده تعداد آسیب‌دیدگان در این حادثه افزایش یابد.

بارندگی شدید و جاری شدن سیل در فصل بارندگی در اندونزی که از نوامبر تا آوریل ادامه می‌یابد، همه ساله خسارت زیادی به مناطق مختلف در این کشور وارد می کند. در ماه ژانویه سال جاری نیز براثر جاری شدن سیل ۷۰ تن از ساکنان جزیره سولاوسی جان خود را از دست دادند. سال گذشته نیز به دنبال وقوع طوفان استوایی و رانش زمین در جزیره جاوا دست کم ۱۹ نفر کشته شدند.

کد خبر 435037

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز