همشهری آنلاین: پلیس راه نیروی کشور روز دوشنبه با اعلام برنامه محدودیت‌های ترافیکی نوروز ۹۸در محورهای منتهی به مازندران، از یک طرفه شدن جاده کندوان در روزهای سه شنبه ۲۸ و چهارشنبه ۲۹ اسفند خبر داد.

سفر جاده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس راه کشور، با توجه به افزایش تردد و حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۸و به منظور ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی از ۲۵ اسفند ۹۷ به اجرا گذاشته شد و تا ۱۷ فروردین ۹۸ در محورهای کندوان، هراز و فیروزکوه اعمال می‌شود.

بر اساس این گزارش، تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲ روزهای سه شنبه، چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ اسفند از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ این روزها تا ۲ بامداد روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه می‌باشد.

همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز بیست و هشتم اسفند تا ۲ بامداد روز بعد از آمل به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴همین روز تا ۲ بامداد روز بعد، از رودهن به آمل بصورت یکطرفه خواهد بود. پلیس راه کشور همچنین جزییات بیشتری از محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات نوروزی را در جاده های مازندران به شرح زیر اعلام کرد :

  • محدودیت های کلی

- عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه ممنوع است.
- در تمامی محورهای برون شهری در این ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌گردد، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می‌گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

  • محور کرج – چالوس

- تردد هر گونه تریلر، کامیون و کامیونت در این مدت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع می‌باشد.
- تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲ روزهای سه شنبه، چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ اسفند و پنجشنبه و یکشنبه هشتم و یازدهم فروردین ۹۸ تا ۲ بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تاریخ های مذکور تا ۲ بامداد روز بعد، از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه می‌باشد.
- تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲ روزهای یکشنبه، جمعه، پنجشنبه، جمعه و شنبه تاریخ های ۴و۹و۱۵و۱۶و ۱۷ فروردین تا ۲ بامداد روز بعد، از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تاریخ های مذکور تا ۲ بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

  • محور هراز در تعطیلات عید یکطرفه می‌شود

- تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع می‌باشد.
- تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه تاریخ ۲۸ اسفند تا ۲۴ روز شنبه سوم فروردین ۹۸، از ساعت ۶ بامداد روز یکشنبه ۴ فروردین تا ۲۴ روز دوشنبه ۵ فروردین، از ساعت ۱۲ ظهر پنچشنبه هشتم فروردین تا ۲ بامداد روز شنبه دهم فروردین، از ساعت ۱۲ روز یکشنبه یازدهم فروردین تا ۲۲ روز شنبه ۱۷ فروردین از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.
- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز بیست و هشتم اسفند تا ۲ بامداد روز بعد از آمل به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تاریخ مذکور تا ۲ بامداد روز بعد، از رودهن به آمل بصورت یکطرفه خواهد بود.
- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای یکشنبه، جمعه، پنجشنبه و جمعه تاریخ های ۴و۹و۱۵و ۱۶ فروردین ۹۸ تا ۲ بامداد روز بعد، از رودهن به سمت آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انوع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲ بامداد روز بعد، از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود.

  • محور فیروز کوه

- تردد انواع تریلرها از ساعت ۸ تا ۲۴ تاریخ های ۲۸ و ۲۹ اسفند و هشتم فروردین از مسیر جنوب به شمال تهران – فیروزکوه – قائمشهر ممنوع می‌باشد.
- تردد تمامی تریلرها از ساعت ۸ نت ۲۴ تاریخ های ۴ و۱۵ و ۱۶ فروردین از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر – فیروزکوه – تهران ممنوع می‌باشد.

کد خبر 434973

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار گردشگری و ميراث فرهنگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز