همشهری آنلاین: یکی از مقام‌های ارشد کوالکام گفته که به‌زودی شاهد عرضه گوشی‌های مجهز به دوربین‌های ۶۴ یا حتی ۱۰۰ مگاپیکسلی خواهیم بود.

دوربین 100 مگاپیکسل

نکته‌ی قابل توجه در مورد این دوربین‌ها این است که ظاهرا در سال ۲۰۱۹ می‌توانیم انتظار ارائه‌ی آن‌ها را داشته باشیم. از آنجایی که کوالکام باید ارتباط نزدیکی با شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند داشته باشد، دلیلی برای نادرست بودن این اطلاعات وجود ندارد. در ضمن باید خاطرنشان کنیم که تراشه‌های اسنپ‌دراگون ۶۶۰، ۶۷۰، ۶۷۵، ۸۴۵ و ۸۵۵ ظاهرا (و از لحاظ تئوری) می‌توانند از دوربین‌هایی با حداکثر رزولوشن ۱۹۲ مگاپیکسل پشتیبانی کنند. اگرچه هنوز در بازار گوشی‌های هوشمند، دوربین‌های ۱۹۲ یا ۱۰۰ مگاپیکسلی وجود ندارد.

با وجود اینکه به‌خوبی می‌دانیم که اندازه پیکسل‌ها اهمیت بیشتری نسبت به تعداد آن‌ها دارند، ولی ارائه‌ی دوربین‌های ۱۰۰ مگاپیکسلی برای شرکت‌ها بسیار وسوسه‌کننده است و با این کار می‌توانند توجهات زیادی را جلب کنند. علاوه بر این خبر، این مقام ارشد کوالکام اعلام کرده که نسل بعدی اسنپ‌دراگون ۸۵۵ (که احتمالا اسنپ‌دراگون ۸۶۵ نام دارد)، از استاندارد HDR۱۰ برای ضبط ویدیو پشتیبانی می‌کند.

کد خبر 434861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار