همشهری آنلاین: رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ضرورت تعامل پارلمان‌های ایران و عراق در راستای توسعه و تقویت همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های دو کشور، گفت:

روحانی

 خوشبختانه امروز اراده قوی و اهتمام جدی میان همه مسئولان ایرانی و عراقی برای توسعه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های تهران – بغداد وجود دارد.

 خوشبختانه امروز اراده قوی و اهتمام جدی میان همه مسئولان ایرانی و عراقی برای توسعه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های تهران – بغداد وجود دارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی سیاسی و تجاری به عراق سفر کرده است، شامگاه دوشنبه در دیدار «محمد الحلبوسی» رئیس و جمعی از نمایندگان مجلس عراق، با اشاره به روابط حسنه و رو به گسترش ایران و عراق در زمینه‌های گوناگون، اظهار کرد: پارلمان‌های ایران و عراق، نقش بسیار حائز اهمیتی در توسعه همه‌جانبه روابط دو ملت و دو کشور دارند و بزرگترین حامی روابط دولت‌ها هستند.

وی با اشاره به تصمیم دو دولت برای ارائه تسهیلات در راستای ارتباط بیش از پیش تجار و فعالان اقتصادی دو کشور، گفت: باید برای گسترش همکاری‌های بانکی دو کشور تلاش کنیم.

روحانی افزود: ایجاد بازارچه‌های مرزی در مرزهای مشترک دو کشور می‌تواند موجب تقویت روابط و همکاری‌های دو کشور شود.

محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق نیز در این دیدار سفر رئیس جمهور اسلامی ایران به عراق را بسیار مهم و نقطه عطفی در روابط رو به توسعه دو کشور دانست و اظهار امیدواری کرد، با تلاش مسئولان شاهد عرصه جدیدی در روابط و همکاری‌های ایران و عراق به‌ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری باشیم.

رئیس مجلس عراق تأکید کرد: پارلمان و همه گروه‌های سیاسی عراق از رویکرد دولت این کشور برای توسعه مناسبات و همکاری‌ها با دیگر کشورها به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده و از توافقات دو کشور حمایت خواهند کرد.

کد خبر 434430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =