مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس سازمان ملی بهره وری موضوع ارتقای بهره وری در نظام مدیریت شهری را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز مدیریت شهری بیش از هر بخش دیگری نیازمند توجه به امر بهره وری است.

فاطمه پهلوانی

به گزارش ایرنا، فاطمه پهلوانی روز یکشنبه در مراسم امضای توافق نامه با شهردار مشهد که با هدف تبدیل شهرداری مشهد به نخستین شهرداری بهره ور امضا شد، در محل سازمان ملی بهره وری، اظهار داشت: مدیریت شهری در کشورمان از تمام جوانب و الزامات مدیریت یکپارچه جامع شهری برخوردار نیست، اما این امکان را دارد که به عنوان یک دولت و مدیریت محلی برای کسب درآمدهای پایدار، برنامه ریزی کند.

وی افزود: شهرداری‌ها باید مدیریت هزینه را در درون خود داشته باشند، زیرا نظارت ها محلی است و از بروکراسی‌هایی که در دولت وجود دارد بر امور هزینه‌ای و بودجه ای شهرداری‌ها مجزا هستند.

رئیس سازمان ملی بهره وری اضافه کرد: مدیریت هزینه و درآمدها فرصت بزرگی برای شهرداری ها است، اما مخاطراتی نیز برای آنها دارد.

وی اظهارداشت: شرایط شهرداری ها اقتضا می کند که بهره وری سهم بالایی در افزایش دقت سیستم کاری برای رسیدن به اهداف و کاهش هزینه ها، اثربخشی سرمایه گذاری ها و افزایش دقت هزینه کردها در حوزه های موثرتر و راندمان درازمدت داشته باشد.
پهلوانی تصریح کرد: انتظار می رود همکاری سازمان ملی بهره وری و شهرداری مشهد، آثار و نتایج ارزشمندی داشته باشد و این مهم متفاوت از همکاری های دیگر است.

  • اصفهان آماده ارتقای بهره وری در نظام مدیریت شهری

رئیس سازمان بهره وری همچنین پس از پایان مراسم در ارتباط با امضای توافق نامه سازمان ملی بهره وری با دیگر شهرداری ها برای مدیریت شهری، به ایرنا گفت: اکنون پیشنهاد مشترکی با شهرداری اصفهان وجود دارد و از ابتدای سال ۱۳۹۸ توافق نامه ای در این زمینه امضا خواهد شد.
وی افزود: دو کلانشهر مشهد و اصفهان، کارهای موثری را در حوزه برنامه ریزی و زیرساخت های مدیریت شهری انجام داده اند و بعد از اصفهان نیز، شیراز مورد نظر است.

پهلوانی درباره امضای توافق نامه با شهرداری تهران برای ارتقای مدیریت شهری، گفت: پیشنهاد مربوطه را به شهردار تهران تسلیم و از آن استقبال شده است.
وی افزود: تغییرات پی درپی مدیریت شهری در تهران، مانع از آن شد که به این موضوع پرداخته شود، اما انتظار می رود با شهرداری تهران نیز همکاری انجام شود.

محمدرضا کلایی شهردار مشهد نیز در این مراسم، گفت: رشد اقتصادی به عنوان یک هدف مطلوب مورد توجه همه دستگاه هاست و در شرایط کنونی یکی از منابع رشد اقتصادی، بهره وری است.

وی افزود: اصلاح ساختار و بهره وری منابع انسانی دو منبع جدی برای فعالیت مدیریت شهری است و انتظار می رود با توافق نامه ای که امضا شد، بسیاری از اهداف پیش بینی شده محقق شود.

شهردار مشهد گفت: مساله بهره وری باید جدی گرفته شود و فرآیند همکاری سازمان ملی بهره وری و شهرداری مشهد نیز قابل انتقال به سایر کلان شهرها است.

به گزارش ایرنا، اندازه گیری دوره ای بهره وری شهرداری، ارتقای بهره وری و بهبود مستمر در تمام ارکان و موضوعات مدیریت شهری، توسعه همکاری های مشترک در زمینه مدیریت دانش، تبادل تجارب، توسعه سازمان های بهره وری محلی و توسعه یکپارچه جوامع محلی از اهداف اصلی امضای توافق نامه همکاری بین سازمان ملی بهره وری و شهرداری مشهد است.
براساس این گزارش مدت این توافق نامه ۲ سال است و با توافق طرفین قابل تمدید و برای نظارت بر اجرای این توافق نامه کارگروه مشترکی تشکیل می شود تا در قالب کمیته ای مشترک نتایج عملکرد را به صورت فصلی و به طور مستقیم به رئیس سازمان ملی بهره وری گزارش کند.

  • تفاهم سازمان ملی بهره وری با ۱۷ سازمان

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ملی بهره وری در ابتدای این نشست، گفت: برقراری تعاملات و همکاری ها در دستور کار سازمان ملی بهره وری قرار دارد و براین اساس از دهم فروردین ماه ۱۳۹۳ نخستین توافق نامه سازمان ملی بهره وری با سازمان نقشه برداری امضا شد.
گیتی جهانگیری گفت: برخی از مفاد این توافق نامه ها عملیاتی شده و بقیه در دست بررسی است.

وی افزود: برای عملیاتی کردن مفاد این توافق نامه ۲ نماینده از سازمان ملی بهره وری و طرف مقابل معرفی و جلساتی برگزار می شود.
جهانگیری گفت: تاکنون در حوزه آموزش، اجرا و بکارگیری ابزار و تکنیک ها توانستیم این توافق ها را عملیاتی ساخته و انتظار می رود با برخی از مراکز آموزشی و دانشگاه ها بتوانیم پروژه های خوب تحقیقاتی ـ پژوهشی انجام دهیم و سپس نتایج آن را منتشر سازیم.

کد خبر 434295

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha