همشهری آنلاین: هوای امروز تهران ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ در شرایط پاک قرار دارد و پیش‌بینی شده روند کاهشی دمای هوا تا صبحگاه فردا ادامه داشته باشد.

هواي پاك

 به گزارش شهرنوشت، آن طور که شرکت کنترل کیفیت هوا گزارش داده است، شاخص کیفیت هوای امروز شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷، ۴۳ است و شهروندان تهرانی برای بیست و هفتمین روز در سال جاری هوای پاک تنفس می‌کنند.

بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد، با تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جاری (شنبه)، برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد (با بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه) از سمت نواحی غربی انتظار می‌رود. هرچند این شرایط پابرجا نبوده و با کاهش تدریجی میزان ناپایداری جوی از شبانگاه، رفته رفته از میزان ابرناکی و سرعت وزش باد کاسته خواهد شد.

این وضعیت جوی در روز یکشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و تنها برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود. همچنین دما تا صبحگاه روز آینده روند کاهشی خواهد داشت. طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود امروز شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار باشد و به تدریج همراه با تغییر وضعیت جوی، افزایش نسبی در غلظت برخی از آلاینده‌ها مشاهده شود. بر این اساس، انتظار می‌رود با وجود کاهش میزان ناپایداری جوی در روز یکشنبه و افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار داشته باشد.

کد خبر 434093

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha