سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری از واسپاری دو کتابفروشی بزرگ کانون به بخش خصوصی خبر داد.

کانون پرورش فکری

روح‌الله کاظمی‌زاده مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت کتابفروشی‌های این مرکز بزرگ فرهنگی عنوان داشت: کتابفروشی‌های کانون در سال‌های اخیر بیشتر از درآمد برای کانون هزینه داشته است و اداره آنها در این شرایط مقرون به صرفه نبود و نیست. به همین خاطر ما برنامه واسپاری آن به بخش خصوصی را در دستور کار قرار دادیم و به زودی دو فروشگاه اصلی کتاب کانون در خیابان وزرا و شهرک غرب که برای بهره‌برداری واسپاری شده است بازگشایی خواهد شد.

به گفته کاظمی‌زاده این دو فروشگاه در شکل و شمایلی تازه و توسط بخش خصوصی اداره خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره وضعیت نشر کتاب در این مرکز نیز گفت: در سال جاری ۲۳ عنوان کتاب چاپ اول منتشر کرده‌ایم که تا پایان سال تعداد آنها افزایش پیدا می‌کند و هفتاد عنوان کتاب ما نیز برای تجدید چاپ رفته است. در مجموع کانون امسال بیش از ۱۲۰ عنوان کتاب را منتشر کرده است.

کاظمی‌زاده در ادامه با بیان اینکه اپلیکیشن فروش کتاب کانون به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید، بیان داشت: کتاب‌های کانون در حال حاضر از طریق سامانه‌های فروش مجازی در دسترس مخاطبان هست و بنای ما نیز این نیست که آثارمان تنها برای عرضه در مراکز و کتابخانه‌های خودمان تولید شود اما حجم تولیدات ما هم بالاست و و باید بر اساس اولویت‌هایمان کتاب‌هایمان را تولید و توزیع می‌کنیم.

مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری در ادامه درباره وضعیت این مرکز در مواجهه با بحران کاغذ نیز گفت: ما هم از این مساله آسیب دیده‌ایم. اما سعی کردیم کمترین میزان افزایش قیمت کاغذ را شاهد باشیم. ما در کانون واردکننده کاغذ نیستیم و از بازار نیازمان را تهیه می‌کنیم با این همه به دلیل تعداد بالای محصولاتمان سعی کردیم به شکلی ترجیحی و با تعامل از این مساله عبور کنیم.

کد خبر 433735

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ادبیات و کتاب

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha