همشهری آنلاین: رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده شاهین‌شهر اعلام کرد: مصوبات مجلس درباره قانون انتخابات مجلس نیاز به دو سوم رای نمایندگان ندارد.

دكتر علي لاريجاني

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی در جلسه علنی دوشنبه  مجلس این مطلب را در پاسخ به اخطار حسینعلی حاجی دلیگانی مبنی بر این که مصوبات مجلس برای قوانین مربوط به انتخابات نیاز به دو سوم آرای نمایندگان دارد، بیان کرد.

نمایندگان مجلس از روز گذشته بررسی طرح ۷۰ ماده ای اصلاح موادی از قانون انتخابات را آغاز کردند.

نماینده شاهین شهر در جلسه علنی امروز مجلس در هنگام بررسی جزییات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی که ناظر بر تعیین سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهارداشت: رأی گیری برای تغییر قوانین مربوط به انتخابات به دو سوم رأی نمایندگان مجلس نیاز دارد.

وی افزود: در بند ۱۴ سیاست‌های کلی انتخابات تاکید شده که برای تغییر قوانین مربوط به انتخابات، نیاز به دو سوم رأی نمایندگان مجلس و نه حاضران در جلسه دارد، لذا هر آنچه که ذیل این طرح در مجلس تصویب می‌شود، باید دو سوم رأی مجلس را کسب کند.

رییس مجلس نیز پاسخ داد: در سیاست‌های کلی انتخابات عنوان شده که هر زمان قانون جامع انتخابات نوشته و تصویب شود، پس از آن تغییرات مورد نظر نیاز به دو سوم رأی دارد؛ در حالی که هنوز قانون جامع انتخابات تدوین نشده است.

کد خبر 433590

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha