همشهری آنلاین: ده‌ها هزار نفر در شهر میلان در ایتالیا علیه خارجی‌ستیزی دست به تظاهرات زدند. در کانون تظاهرات ایتالیا تاکید بر عدالت و رفتار مشابه با همه انسان‌ها به جای امتیازدهی به ایتالیایی‌ها قرار داشت.

تظاهرات ضد نژادپرستی و خارجی‌ستیزی در ایتالیا

به گزارش دویچه وله، پیر فرانچسکو ماجورینو از کمیته امور اجتماعی و مهاجرت شورای شهر میلان، به خبرنگاران گفت که ۲۰۰ هزار نفر در تظاهرات روز شنبه دوم مارس در میلان شرکت کردند.

شرکت‌کنندگان در تظاهرات مسیری را طی کردند که از میان خیابان‌های مختلف شهر می‌گذشت و در نهایت در مرکز شهر و اطراف کلیسای جامع آن گرد آمدند.

سازمان‌دهندگان تظاهرات چند سازمان امدادگر و سازمان اجتماعی بودند که مردم را فرا خوانده بودند تا "علیه سیاست رعب و وحشت" اعتراض کنند.

شهردار کلان‌شهر میلان که در شمال ایتالیا واقع است گفت که این اعتراض "شاهد سیاسی پرقدرتی است دال بر اینکه ایتالیا تنها آن کشوری نیست که در حال حاضر توصیف می‌کنند"، بلکه میلان پیام می‌فرستد که "ایتالیایی دیگر" هم وجود دارد.

موریسیو لاندینی، رئیس سندیکای "کنفدراسیون عمومی کار ایتالیا"، از دولت ایتالیا و سیاست‌گذاری‌های آن انتقاد کرد و گفت که این دولت هیچ اقدامی برای رفع بی‌عدالتی نمی‌کند.

دولت ایتالیا از ماه ژوئن سال گذشته ائتلافی است از جنبش عوام‌گرای پنج ستاره که منتقد اروپای متحد است و حزب لیگ شمال که خارجی‌ستیز است.

شعار اصلی تظاهرات عبارت بود از "نخست انسان‌ها" که بازی‌ای کلامی با شعار"نخست ایتالیایی‌ها" است که ماتئو سالوینی، رئیس حزب لیگ شمال، مطرح کرده است.

سالوینی با مهاجران به شدت برخورد می‌کند و از جمله مانع پهلو گرفتن کشتی‌های سازمان‌های امداددهنده به آوارگان در بندرهای ایتالیا می‌شود.

سالوینی با این اقدامش موفقیت زیادی در نظرسنجی‌ها کسب کرده، اما در عین حال موجب ایجاد چنددستگی در میان مردم ایتالیا شده است.

کد خبر 433500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار