همشهری آنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی ۷ بوستان در مبادی ورودی پایتخت برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد.

اسكان نوروزي در پارك

به گزارش تسنیم، مجتبی یزدانی در نشست خبری با اشاره به برنامه‌های استقبال از نوروز ۹۸ اظهار کرد: این برنامه‌ها از ۱۵ اسفند به مدت یک ماه و تا تاریخ ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت. بر همین اساس در دو محور برنامه‌های خود را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که از آن جمله می‌توان به برنامه‌های استقبال از نوروز و همچنین طرح نگهداشت اشاره کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: کارهای ویژه‌ای در ایام نوروز در حوزه‌های مختلف در نظر گرفته شده است و اقدامات ویژه ما ۷۴ برنامه و ۱۹ طرح نگهداشت خواهد بود. در محور اول (استقبال از نوروز) ۱۸ اقدام ویژه در ۲۲ منطقه تهران انجام خواهد گرفت ضمن اینکه طرح توسعه کمربندی سبز در دامنه البرز با ۱۲۵۰ هکتار در هفته منابع طبیعی اجرا می‌شود که در این بخش نامه‌نگاری با دفتر رئیس جمهور صورت گرفته تا این برنامه با حضور رئیس جمهور انجام شود.

وی گفت: طرح ساماندهی و احیای درختان چنار خیابان ولیعصر نیز که در هفته‌های گذشته و با حضور شهردار تهران آغاز شد تا ۱۷ فروردین ادامه خواهد داشت و در این طرح ۱۱۰۰ اصله درخت چنار در خیابان ولیعصر غرس خواهد شد.

یزدانی ادامه داد: اجرای ۵۰۰ طرح ویژه در ۲۲ منطقه تهران و در حاشیه بزرگراه‌ها و معابر از دیگر مواردی است که در روزهای آینده اجرا خواهد شد ضمن اینکه با اقدامات انجام شده سرانه فضای سبز در تهران نیز افزایش خواهد یافت. در روزهای آینده ۱۷ هزار هکتار فضای سبز در پایتخت به بهره‌برداری خواهد رسید علاوه بر اینکه کارناوال گل به مناسبت ایام نوروز و از ۲۹ اسفند ماه تا پایان تعطیلات در پایتخت فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

 معاون امور خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: توزیع و اجرای طرح فراگیر کاشت نهال در هفته منابع طبیعی، غرص ۲۰۰ هزار نهال در منازل شهروندان تا ۲۵ اسفند از دیگر مواردی است که توسط معاونت خدمات شهری شهرداری تهران انجام می‌شود.

یزدانی درباره اسکان موقت مسافران نوروزی نیز گفت: در این زمینه با همکاری شهرداران مناطق، ۷ بوستان منتخب برای این موضوع در نظر گرفته شده است ضمن اینکه در روز طبیعت نیز برنامه ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی به برپایی غرفه‌های میوه و تره‌بار در ۱۵ بوستان بزرگ اشاره کرد و گفت: تا پایان سال نیز ۵ میدان تره‌بار در پایتخت راه‌اندازی می‌شود. همزمان با هفته منابع طبیعی ۷ ویژه‌برنامه نیز با همکاری دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف در شهر تهران اجرا خواهد شد.

به گفته یزدانی، اجرای جشنواره گل لاله، برگزاری مراسم نماز روز طبیعت در ۱۲۰ بوستان، آماده‌سازی المان‌ها و روشنایی بوستان‌ها، برگزاری جشنواره‌های تخم‌مرغ‌های رنگی، جشنواره شمعدانی، برگزاری جشنواره عکاسی بهارستان، نوروزگاه در محور خیابان ولیعصر از دیگر برنامه‌هایی است که در ایام نوروز اجرا خواهد شد.

وی به محور دوم طرح نگهداشت نیز اشاره کرد و گفت: همزمان با پنجشنبه آخر سال نیز برنامه‌های متعددی، مهمانی لاله‌ها و برنامه سال تحویل در نظر گرفته شده است. مناسب‌سازی سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر تهران برای شهروندان تهرانی و همچنین معلولان از دیگر برنامه‌هایی است که توسط معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در دست پیگیری است.

کد خبر 433403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =