مجموع نظرات: ۰
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد سرانجام طرح پارک حاشیه ای در شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

پاركينگ

کامران اخباری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد سرانجام اجرای طرح ساماندهی و هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای در پایتخت گفت: برای ۱۲۰ هزار فضای پارک حاشیه‌ای در شهر برنامه‌ریزی شده است. ساماندهی پارک حاشیه‌ای آغاز شده و این طرح به صورت پایلوت برای ۱۵ هزار فضای پارک در منطقه ۲ اجرایی خواهد شد.

او گفت: مناقصه ساماندهی پارک حاشیه‌ای در منطقه ۲ برگزار شده و شرکت مذکور نیز انتخاب شده است گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از اواخر فروردین ماه سال آینده،  پیمانکار ساماندهی پارک حاشیه‌ای در معابر منطقه ۲ را آغاز می‌کند.

اخباری افزود: بعد از اجرای طرح پایلوت و بررسی نقاط قوت و ضعف ساماندهی پارک حاشیه‌ای،  مناقصه برای پارک حاشیه کل تهران در چند پهنه برگزار خواهد شد  در مورد درآمدهای ساماندهی پارک حاشیه‌ای گفت: براساس بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد درآمد سالانه شهرداری برای ساماندهی فضای پارک در منطقه ۲ ، حدود ۲۵ میلیارد تومان باشد و با توجه به قیمت مصوب کنونی نرخ پارکینگ‌ها که بسیار پایین است فکر می‌کنیم که درآمد سالانه شهرداری تهران برای ساماندهی فضای پارک حاشیه‌ای حدود ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

معاون اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که نرخ پیشنهادی  برای فضای پارک حاشیه‌ای براساس قرار داشتن در داخل یا خارج طرح ، ساعات مورد استفاده و... متفاوت است در مورد چرایی طولانی شدن پروسه ساماندهی گفت: باید روال قانونی این مهم طی می‌شد چراکه باید در ابتدا فراخوان صادر می شد و بعد از آن برگزاری مزایده شرکت، بررسی، تاییدیه از نهادهای نظارتی، هماهنگی با دستگاه‌های مختلف از جمله پلیس و... انجام می‌شد که زمانبر بود.

او گفت: طرح ساماندهی پارک حاشیه‌ای  طرح موفقی است که در شهرهایی همچون مشهد، تبریز و...  در حال اجراست. قطعا اجرای طرح ساماندهی پارک حاشیه‌ای می‌تواند به بهبود فضای تردد در تهران کمک کند اما پروسه زمانبری است و باید مقدمات آن فراهم شود.

کد خبر 433308

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha