همشهری‌آنلاین: ایستگاه دولت‌آباد با زیربنای بیش از ده هزار مترمربع بزرگ‌ترین ایستگاه خط ۶ مترو پایتخت محسوب می‌شود که در فاز نخست بهره‌برداری از این خط، پیش از پایان سال ۹۷ راه‌اندازی خواهد شد.

مترو

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام، مدیرعامل این شرکت طی بازدید هفتگی خود از خطوط ۶ و ۷ مترو، از ایستگاه دولت آباد بازدید و در جریان روند تکمیل و آماده‌سازی این ایستگاه در فاز نخست  بهره‌برداری قرار گرفت.

ایستگاه دولت‌آباد دارای ۶ پله برقی و یک ورودی است که با بهره‌برداری از این ایستگاه و ایستگاه‌های آماده افتتاح و همچنین تکمیل کامل خط ۶، روزانه ظرفیت جابه‌جایی بیش از یک میلیون مسافر وجود خواهد داشت.

با توجه به آن‌که ایستگاه دولت آباد در محدوده منطقه ۲۰ تهران واقع شده است با راه‌اندازی این ایستگاه ضمن آن‌که شهروندان شهرک‌های اقماری به راحتی به شبکه مترو متصل می‌شوند؛ با جانمایی پایانه تاکسیرانی و اتوبوسرانی در جوار این ایستگاه دسترسی شهروندان به مناطق اطراف نیز تسهیل می‌شود.

خط ۶ مترو تهران به‌دلیل رعایت اصول مهندسی و استانداردهای فنی در ساخت به فینال ابرپروژه‌های تونل‌سازی اجرا شده در جهان راه یافت و طی رقابتی که با حضور ۶۵ ابرپروژه برگزار شد؛ موفق به دریافت تقدیرنامه (تونل سازی جهان ITA Tunneling Award) شد.

این خط به‌طول ۳۲ کیلومتر، شامل ۲۷ ایستگاه  است که بخش عمده‌ای از این خط به روش مکانیزه (دستگاه TBM ) احداث شده است. با احداث و توسعه‌ بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران به‌طول ۶ کیلومتر (به روش مکانیزه) و ۴ ایستگاه که از منطقه دولت‌آباد تا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) منتهی می‌شود، طول این خط به ۳۸ کیلومتر و تعداد ایستگاه‌ها به ۳۱ خواهد رسید و تبدیل به بلندترین خط مترو در خاورمیانه خواهد شد.

گفتنی است مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) برای  رفع نواقص و تسریع در روند بهره‌برداری پروژه‌ها به‌طور مستمر هر هفته از خطوط ۶ و ۷ بازدید می‌کند.

کد خبر 433092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار