همشهری‌آنلاین: مدیرعامل برج میلاد از برگزاری جشن جهانی نوروز با حضور سفرای کشورهای حوزه نوروز در این مجموعه فرهنگی- هنری در آستانه آغاز سال جدید خبر داد و گفت: جشن جهانی نوروز ۹ اسفند ماه در برج میلاد برگزار می‌شود.

برنامه نوروز در برج ميلاد

 به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی برج میلاد،  علی درویش‌پور با بیان این مطلب افزود: این برنامه با محوریت اهمیت فرهنگی ثبت جهانی نوروز که نماد همبستگی منطقه‌ای و نشان‌دهنده قدرت فرهنگ در ایجاد همدلی بین کشورهاست، در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار خواهد شد.

علی درویش‌پور با بیان این‌که جشن جهانی نوروز با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در ایران و برج میلاد برگزار خواهد شد، توضیح داد: این مراسم با حضور سفرای ۱۲ کشور عضو پرونده ثبت جهانی نوروز  شامل ترکیه، آذربایجان، هند، پاکستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان و عراق، برگزار خواهد شد.

درویش‌پور تصریح کرد: در این برنامه سه گروه موسیقی از کشورهای ایران، افغانستان و آذربایجان هنرنمایی می‌کنند. همچنین ۱۲ کشور حوزه ثبت جهانی نوروز سفره‌های هفت‌سین کشورهای خود را در این مجموعه پهن می‌کنند تا با فرهنگ نوروزی یکدیگر آشنا شوند.

او ادامه داد: سه گروه نوروزخوانی نیز به بازخوانی این آیین سنتی و باستانی خواهند پرداخت.

مدیرعامل برج میلاد، همچنین به اهدای نشان نوروز به دکتر میرشکاری، پژوهشگری که پرونده ثبت جهانی نوروز را گردآوری کرده است، اشاره کرد و گفت: در این مراسم قرار است در کنار سفرای کشورهای مختلف از تمبر نوروز نیز رونمایی شود. همچنین سفره هفت‌سین ایرانی در لابی مرکز همایش‌های برج میلاد پهن خواهد شد.

او در پایان عنوان کرد: نمایشگاه عکس نوروز ملل نیز در تاریخ ۹ اسفندماه هم‌زمان با جشن جهانی نوروز در لابی مرکز همایش‌های برج میلاد افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد در این مراسم قرار است هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های برجسته فرهنگی نیز حضور داشته باشند.

کد خبر 432942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =