همشهری آنلاین: سازمان آیکان که وظیفه مدیریت زیرساخت‌های مهم اینترنت را بر عهده دارد، با صدور اطلاعیه‌ای در مورد خطراتی که دی ان اس را تهدید می‌کند، هشدار داده است.

آیکان

به گزارش سیتنا به نقل از زددی نت، براساس هشدار آیکان خطرات مهمی در آینده امنیت و ثبات دی‌ان‌اس را دچار مشکل می کنند و بخش‌های کلیدی آن ممکن است دچار مشکل شود. از همین رو ضروری است سرویس دهندگان و مالکان دی‌ان‌اس از دی‌ان‌اس به سیستم ایمن‌تر DNSSEC منتقل شوند.

DNSSEC یا Domain Name System Security Extensions افزونه ای برای پروتکل دی‌ان‌اس محسوب می شود که به مالکان اسامی دامنه در وب امکان می دهد تا سوابق و رکوردهای دی‌ان‌اس را به طور دیجیتال ثبت و امضا کنند.

رمزنگاری دی‌ان‌اس بدین شیوه دسترسی اشخاص و گروه‌های ثالث به دی‌ان‌اس و دستکاری آن را بدون در اختیار داشتن کلید امضای DNSSEC ناممکن می کند و لذا حمله به وب‌سایت‌ها و دستکاری ظاهر آنها با نفوذ به دی‌ان‌اس ها غیرممکن‌می شود.

استفاده از DNSSEC حملات هکری برای سرقت دی‌ان‌اس وب‌سایت‌ها و دستکاری ظاهر آن‌ها را در دو ماه اخیر ناکام گذاشته و انتظار می‌رود بسیاری از مالکان وب‌سایت‌های اینترنتی برای مقابله با چنین مشکلی DNSSEC را به‌کار بگیرند.

کد خبر 432920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =