همشهری آنلاین: رئیس سازمان نظام پزشکی گفت : در ۱۰ سال آینده ۳۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از سرطان کاهش یافته و بقای به زندگی افزایش پیدا می‌کند.

كاهش 30درصدي سرطان

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا ظفرقندی، در کنگره بین المللی سرطان پستان، با اشاره به خدمات ارزشمند دکتر ملک حسینی در عرصه پزشکی و پیوند کبد و راه اندازی بخشهای مهم جراحی، وی را الگوی بارز اخلاق و رفتار برشمرد که تشنه خدمت به بیماران و همنوعان خود است و از درمان و خدمت به بیماران لذت می‌برد.

وی با اشاره به اهمیت رابط پزشک و بیمار که اساس کار طبابت است، خاطرنشان کرد: سرمایه‌های اجتماعی نظیر دکتر ملک حسینی را باید به نسل جوان و جامعه شناساند. باید الگوسازی و تحلیل کنیم که می‌توان با تمامی مشقات و سختی‌ها به توفیقات عالیه دست یافت و با توکل به خداوند و رعایت اخلاق به خدمت رسانی پرداخت.

ظفرقندی در ادامه با اشاره به  تلاش‌های اثرگذار و نگاه کارشناسی دکتر اکبری در حوزه درمان سرطان‌ها تاکید کرد: در حوزه درمان سرطان باید کارهای کلان انجام داد که این کارها می‌تواند یک جمعیت را نجات دهد. متاسفانه ابتلا به سرطان در حال افزایش است  و شاهد افزایش ۲۸ درصدی شیوع ابتلا به سرطان از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ هستیم . این شیوع در جوامع کمتر توسعه یافته بیشتر مشاهده می‌شود بنابراین سرطان به پیشرفت و توسعه و سبک زندگی ارتباط دارد.

رئیس سازمان نظام پزشکی، با اشاره به اینکه در حوزه سلامت در دنیا بیشترین هزینه‌ها صرف درمان سرطان‌ها می‌شود، گفت: بیشترین عمر از دست رفته در کشور ما ناشی از تروما است.

وی، جوانان را بیشترین قربانی تروما برشمرد و تاکید کرد: پزشکی بدون حل مشکلات اجتماعی موفق نمی‌شود و در بحث تروما و سرطان اگر علت آنها را اصلاح و رفع نکنیم صرفا به درمان علامت پرداخته‌ایم.

رئیس سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: با توجه به تشخیص زودرس، بهبود روش‌های درمانی و تشخیصی و پیشرفت‌های صورت گرفته ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که در ۱۰ سال آینده ۳۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از سرطان کاهش یافته و بقای به زندگی افزایش پیدا می‌کند.

وی، اظهار امیدواری کرد که با همکاری تمامی متخصصان و سازمان‌ها و سیاستگذاران برنامه‌ریزی دقیقی برای رفع مشکلات انجام شود.

کد خبر 432589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =