همشهری آنلاین: این انفجار در شهرک الشحیل در جنوب شرق استان نفت‌خیز دیرالزور در شرق سوریه روی داده و در اثر آن ۲۰ تن از جمله ۱۴ کارگر میدان نفتی و شش تن از نیروهای دموکراتیک سوریه جان خود را از دست دادند.

سوریه

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شرق سوریه منجر به  کشته شدن حداقل ۲۰ تن شد.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، وابسته به مخالفان سوری، امروز پنجشنه اعلام کرد که این انفجار در شهرک«الشحیل»در جنوب شرق استان نفت‌خیز «دیرالزور» در شرقسوریه روی داده و در اثر آن ۲۰ تن از جمله ۱۴ کارگر میدان نفتی و شش تن از نیروهای دموکراتیک سوریه جان خود را از دست دادند.

به گفته این سازمان حقوق بشری مستقر در لندن، خودروی بمب‌گذاری شده از طریق کنترل از راه دور به سمت سرویس حمل و نقل کارکنان میدان نفتی «العمر» هدایت شده است.این میدان نفتی در کنترل نیروهای کرد مورد حمایت ایالات متحده آمریکا در شرق سوریه قرار دارد.

هنوز مشخص نیست که کدام طرف پشت این حمله قرار دارد آن هم در حالی که نیروهای دموکراتیک سوریه تلاش می کنند آخرین منطقه کوچک تحت اشغال گروه تروریستی داعش را به زیر سیطره خود ببرند.

منابع محلی می گویند که این گونه حملات طی ماه های اخیر در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه زیاد شده است.

در تحولی دیگر،انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده دیگر در شمال غربی سوریه و در شهر «عفرین» نیز تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشت.

این انفجار در نزدیکی بیمارستانی در شهر عفرین روی داده و به گزارش رسانه‌های محلی ده‌ها غیرنظامی از جمله چند کودک در جریان آن زخمی شده‌اند.

در ویدوئی که از این حادثه در عفرین منتشر شده، خودرویی دیده می‌شود که در کنار خیابان پارک کرده و در یک لحظه هنگام عبور خودروها و عابرین از کنار آن منفجر می‌شود.

شهر عفرین یک سال پیش به اشغال نیروهای ارتش ترکیه و گروه های مسلح سوری مورد حمایت آنکارا در آمد و از آن زمان تا کنون هر از چند گاهی در آن انفجار رخ می دهد که بیشتر این نیروها را هدف قرار می‌دهد

کد خبر 432481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار