همشهری‌آنلاین: محمد رستگاری گفت: از تمام مراکز معاینه فنی شهرستان‌های تهران بازدید شده است و از ۳۶ مرکز بازدید شده که از این تعداد ۱۹ مرکز معاینه فنی اخطاریه گرفته‌اند و با ۹ مرکز نیز برای رفع ایرادات مکاتبه شده است همچنین شش مرکز معاینه فنی در استان تهران نیز از لحاظ جایگاه مکانی ایرادهایی دارند.

مرکز معاینه فنی خودرو

محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره محیط‌زیست استان تهران ضمن اشاره به این که از تمام مراکز معاینه فنی شهرستان‌های استان تهران بازدید شده‌است، گفت: رعایت نکردن ضوابط زیست‌محیطی و تکرار نتایج غیرمنطقی در آزمون آلاینده‌های گازی توسط مراکز معاینه فنی از جمله مشکل مراکز معاینه فنی استان تهران بود.

به گزارش ایسنا، معاون نظارت و پایش اداره محیط‌زیست استان تهران با بیان این‌که هنوز از تمام مراکز معاینه فنی شهر تهران بازدید نشده است، تصریح کرد: در بازدید از مراکز معاینه فنی استان تهران متوجه رعایت نشدن ضوابط زیست‌محیطی و تکرار نتایج غیرمنطقی در آزمون آلاینده‌های گازی توسط مراکز معاینه فنی شدیم.

رستگاری در ادامه اظهار کرد: از دیگر اشکالات مراکز معاینه فنی استان تهران آشنایی نبودن با عملکرد تجهیزات سخت افزاری مرتبط با فرآیند معاینه فنی توسط نهادها و شرکت‌های ذیربط است. فرسودگی و خرابی تجهیزات آزمون سنجش قدرت ترمزگیری و بهسازی نادرست آن‌ها نیز از دیگر مواردی است که در بازدیدهای خود متوجه آن شدیم.

او با اشاره به آشنا نبودن اپراتورهای مراکز معاینه فنی با فرآیند معاینه فنی مطابق با دستورالعمل ماده ۳ آئین‌نامه اجرایی تصریح کرد: در مراکز معاینه فنی نیز متوجه خرابی تجهیزات آزمون اهرم‌بندی و انجام صحیح آن توسط مراکز معاینه فنی شدیم.

کد خبر 431970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =