همشهری آنلاین: پانوسی بازیکن آفریقایی استقلال در شرایطی قرار دارد که طبق قوانین فدراسیون فوتبال ایران شاید شرایط بازی در لیگ را نداشته باشد.

پانوسي استقلال

به گزارش مهر، تیم فوتبال استقلال در شرایطی اقدام به جذب آیاندا پاتوسی بازیکن آفریقایی کرده است که این بازیکن طبق قوانین فدراسیون فوتبال ایران شروط لازم برای بازی در لیگ برتر را ندارد.

صبح امروز، جمعه ۲۶ بهمن، هم حامد مومنی مسئول کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال اعلام کرد که پاتوسی در دو سال گذشته و پیش از حضور در استقلال  ۹ بازی باشگاهی انجام داده (شرط لازم برای بازی در لیگ ایران ۱۰ بازی است) و در سال های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ هم بازی ملی نداشته است.

با این شرایط و طبق قوانین فدراسیون فوتبال، عملا پاتوسی امکان همراهی استقلال را در لیگ برتر ندارد اما مومنی در تماس با خبرنگار مهر، توضیحاتی درباره گفتگویش ارائه کرد.

مسئول کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال گفت: ما شرایط بازی پاتوسی در سال ۲۰۱۶ را هم از فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی استعلام گرفته ایم. این استعلام جدای از استعلام های قبلی است و می خواهیم ببینیم آیا پاتوسی می تواند شرایط بازی در لیگ ایران را داشته باشد یا خیر. این موضوع در دست بررسی است.

مومنی درباره اینکه چرا فدراسیون می خواهد قانون بازی در «دو سال گذشته» را به سه سال تغییر بدهد، گفت: فصل های فوتبالی دو سال، دو سال است. ما تازه وارد سال ۲۰۱۹ شده ایم و منتظریم تا پاسخ استعلام پاتوسی بیاید.

کد خبر 431751

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha