همشهری آنلاین: تقویم کاری دونالد ترامپ لو رفته است. تقویمی که در آن مرز بین کار و تفریح ناروشن است. اکنون ترامپ مدعی شده که بیشتر از سایر رئیس‌جمهورهای آمریکا کار می‌کند و او یک آمریکای هرج و مرج زده را تحویل گرفته است.

دونالد ترامپ

به گزارش دویچه وله، موضوع زمان کاری روزانه دونالد ترامپ به یکی از موضوعات داغ رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی آمریکا بدل شده است. علت آن، "لو" رفتن تقویم کاری سه ماهه او بوده است.

وبسایت "آکسیوس" هفته گذشته تقویم محرمانه سه‌ماهه ترامپ را رسانه‌ای کرده است. بر اساس داده‌های ثبت شده در این تقویم، دونالد ترامپ بیش از ۶۰ درصد وقت خود را صرف "فعالیت‌های ویژه" می‌کند. فعالیت‌هایی که از آن‌ها تحت عنوان "executive Time" یا "زمان امور اجرایی" یاد شده است.

آنچه تحت عنوان "زمان امور اجرایی" در تقویم کاری ترامپ در نظر گرفته شده است،   از جمله نوآوری‌های ترامپ در کاخ سفید است. در قالب این "امور اجرایی"، ترامپ روزنامه می‌خواند، تلویزیون تماشا می‌کند و توییت منتشر می‌کند.

  • شروع رسمی کار روزانه

در تقویم کاری ترامپ هیچ قراری پیش از ساعت ۱۱ صبح منظور نشده است. رسانه‌ها نوع کار روزانه ترامپ را با اوباما و همچنین با جورج بوش مقایسه کرده و درباره آن اظهار نظر کرده‌اند.

به عنوان نمونه سایت "آکسیوس" درباره تقویم کاری جورج بوش نوشته است که تقویم او از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود. او صبح‌ها ساعت شش و ۴۵ دقیقه به دفتر خود می‌آمد و رسما کار خود را شروع می‌کرد. تقویم کاری جورج بوش پدر حتی به واحدهای ده دقیقه‌ای تقسیم شده بود.

همین سایت نوشته  است که باراک اوباما معمولا همه روزه در شش جلسه شرکت می‌کرد. حال آنکه، تقویم ترامپ کاملا متفاوت است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان به طنز نوشته که حتی تقویم روزانه یک دانش آموز کلاس اول نیز پرتر از تقویم  کاری ترامپ است و پرسیده است که آیا آرایش سر و موی ترامپ نیز در شمار همان "امور اجرایی" است؟

  • پاسخ ترامپ

ترامپ مدعی شده است که بیشتر از همه رئیس جمهورهای دیگر آمریکا کار می‌کند. او گفته است که در ستون "زمان امور اجرایی" که در تقویم منظور شده، او سرگرم کار است و نه استراحت.

رئیس جمهوری آمریکا از رسانه‌ها خواسته است تا رویکرد مثبتی نسبت به زحمات او در طول روز داشته باشند و از ارائه تصویر منفی پرهیز کنند.

ترامپ در عین حال مدعی شده است که در لحظه‌ای که وظیفه ریاست جمهوری را برعهده گرفته، هرج و مرج بر آمریکا حاکم بوده و از این رو، او چاره‌ای جز بیشتر کار کردن از سایر رئیس‌جمهورهای آمریکا نداشته است.

اکنون گفته می‌شود که جست‌وجو برای یافتن کسی که تقویم کاری ترامپ را در اختیار رسانه‌ها قرار داده شروع شده است.

رئیس کارکنان کاخ سفید، میک مولوانی مدعی شده که تقویم کاری ترامپ چندان  هم "محرمانه" نبوده و حدود ۴۰۰ نفر به آن دسترسی داشته‌اند. او در عین حال اعلام کرده که ترامپ  بیش از آنچه در تقویم  کاری او ثبت شده کار می‌کند.

کد خبر 431377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =