همشهری آنلاین: در پی برخورد دو قطار حد فاصل شهرهای مانرسا و سنت ویسنت کاستلت در استان بارسلون اسپانیا دست کم یک نفر کشته و ۱۰۵ نفر دیگر زخمی شدند.

برخورد ۲ قطار در اسپانیا یک کشته و ۱۰۵ زخمی برجای گذاشت

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ال پاییس، استانداری بارسلون در این باره توضیح داد: تنها قربانی این سانحه که عصر جمعه در 50 کیلومتری شهر بارسلون اتفاق افتاد، راننده یکی‌ از قطارهاست؛ با این حال در میان زخمی شدگان نیز حال چند نفر وخیم اعلام شده که احتمال می رود شمار قربانیان افزایش یابد.

بنا به اعلام استانداری، یکصد مسافر دیگر این قطارها در این سانحه آسیبی ندیدند و پس از تخلیه، با اتوبوس به شهر مانرسا انتقال یافتند.

به گفته منابع استانداری، دلیل احتمالی‌ این سانحه، نقص فنی در سیستم چراغ های راهنما بوده که باید مانع حرکت یکی‌ از قطارها در جهت مخالف می شد.

این حادثه، تازه ترین رخداد در خطوط ریلی شرکت راه آهن اسپانیا در ایالت کاتالونیاست که به یکی‌ از نقطه های تاریخی تنش بین دولت کاتالونیا و دولت مرکزی اسپانیا تبدیل شده است.

دولت های پی در پی کاتالونیا، در همین ارتباط از کمبود شدید سرمایه گذاری در زیرساخت های ریلی در این ایالت انتقاد داشته اند؛ زیرا موجب سوانح گوناگونی در سالهای اخیر شده اند.

سه ماه پیش نیز سانحه دیگری در همین خط در فاصله اندکی‌ با محل این تصادف رخ داد که چندین نفر بر اثر آن سانحه جان خود را از دست دادند.

کد خبر 431186

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha