همشهری انلاین: دبیر بخش بین الملل کنگره ارتقاء خدمات آزمایشگاهی گفت: مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک و فروش آزاد و بدون نسخه این داروها در داروخانه‌ها به مقاومت میکروبی دامن زده است.

داروخانه

به گزارش  مهر، میرمجید مصلایی، در آستانه برگزاری کنگره بین‌المللی ارتقاء خدمات آزمایشگاهی اظهار داشت: در حوزه بین‌الملل این کنگره خوشبختانه توانستیم حمایت‌های علمی چندین انجمن معتبر بین‌المللی از جمله IFCC، انجمن بیوشیمی ترکیه، انجمن بیماری‌های عفونی اروپا و انجمن آزمایشگاه‌های اروپا EFLM را جلب کنیم.

وی افزود: مهمانان و سخنرانان خارجی این کنگره از کشورهایی همچون کانادا، ترکیه، هلند، انگلیس، ‌افریقا، آمریکا، ‌ایتالیا، فرانسه و آلمان حضور می‌یابند که جمعا حدود ۱۶ مهمان هستند.

نایب رئیس سابق انجمن دکتری علوم آزمایشگاهی با اشاره به اینکه این کنگره ۲۹ فروردین تا اول اردیبهشت ۹۸ در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود، ‌گفت: چندین کارگاه آموزشی نیز در حوزه آزمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: آزمایشگاه بالینی و مسئولیت‌پذیری، ‌ تعهد اجتماعی، ‌ آزمایشگاه بالینی و پیوند اعضا، آزمایشگاه بالینی و آلرژی، آزمایشگاه بالینی و علت‌شناسی ناباروری مردان و آزمایشگاه بالینی و ژنتیک از محورهای این کنگره است.

دبیر بخش بین الملل کنگره ارتقاء خدمات آزمایشگاهی، افزود: آزمایشگاه بالینی و سم‌شناسی، ‌ آزمایشگاه بالینی و سازمان‌های بیمه‌گر، آزمایشگاه بالینی و استانداردهای ملی و چالش‌ها و راهکارها، بررسی مسائل صنفی آزمایشگاه‌ها و همچنین موضوع اخلاق و حقوق در آزمایشگاه بالینی از دیگر محورهای اصلی این همایش است.

وی با اشار به اینکه بقایای آزمایشگاه بالینی در بحران، عفونت‌های بیمارستانی و عفونت‌های منتشره قارچی از دیگر محورهای این کنگره به شمار می‌رود، گفت: امروزه عفونت‌های بیمارستانی در سراسر دنیا فراگیر شده و مقاومت میکروبی در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مساله‌ جدی است.

مصلایی افزود: مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک و فروش آزاد و بدون نسخه آن در داروخانه‌ها به مقاومت میکروبی دامن زده که آزمایشگاه در شناسایی و مدیریت عفونت بیمارستانی می‌تواند نقش موثری داشته با شد. بر همین اساس یکی از محورهای اصلی این کنگره به این موضوع اختصاص داده شده است.

کد خبر 430756

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار