همشهری آنلاین: نبرد گوگل با برنامه‌های آلوده و مخرب اندروید در فروشگاه مجازی این شرکت ادامه دارد و به تازگی ۲۹ برنامه مخرب دیگر از این اپ استور حذف شده‌اند.

گوگل ۲۹ برنامه سارق و کلاهبردار اندروید را حذف کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهونیوز، علیرغم پیشرفت فناوری‌های امنیتی هنوز برخی از برنامه های آلوده می‌توانند با فریب گوگل در فروشگاه آن عرضه شده و امنیت و حریم شخصی کاربران را به خطر بیندازند.

برنامه‌های مخربی که به تازگی شناسایی شده‌اند برای ویرایش عکس و ارتقای قابلیت های دوربین‌های گوشی های هوشمند طراحی شده‌اند. اما در عمل آگهی های تبلیغاتی متعددی را نمایش می‌دهند و بدین شیوه برای کاربران مزاحمت ایجاد می‌کنند. این برنامه ها همچنین برای سرقت اطلاعات خصوصی کاربران اقدام می‌کنند.

برخی از این برنامه ها آگهی‌های خود را به طور تمام صفحه نمایش می‌دهند. محتوای نامناسب و هرزه نگارانه برخی از این آگهی ها باعث اعتراض کاربران در شبکه‌های اجتماعی نیز شده است.

بر اساس بررسی‌های انجام شده تعدادی از این آگهی ها با طراحی کلاهبرداری‌های فیشینگ تلاش می‌کنند اطلاعات خصوصی کاربران را سرقت کنند. برخی از این برنامه‌ها نیز که قرار است در ظاهر عکس‌های کاربران را زیبا کنند، در عمل عکس های ارسالی آنها را سرقت کرده و تنها یک تصویر جعلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

سه برنامه از این مجموعه برنامه بیش از یک میلیون بار بارگذاری شده و ۱۱ برنامه دیگر نیز بیش از ۱۰۰ هزار بار بارگذاری شده‌اند و لذا قربانیان زیادی داشته‌اند.

کد خبر 430584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =