همشهری آنلاین: رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به موفقیت‌های کشورمان در ۴۰ سال اخیر، گفت: صف کشی کشورهای مختلف برای ایجاد سفارتخانه در دمشق، نمونه و نشانه‌ای از قدرت برتر جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان است.

محمد باقری

به گزارش ایرنا، سرلشکر محمد باقری افشرد روز سه شنبه در کنگره سرلشکر شهید غلامحسین باقری افشرد معروف به حسن باقری، افزود: امروز به برکت خون شهدای دفاع مقدس، رشادت رزمندگان و از جان گذشتگی جانبازان و هدایت های شجاعانه فرمانده کل قوا، ایران اسلامی به امن ترین کشور منطقه تبدیل شده است و با وجود دسیسه ها و تهدیدهای مختلف دشمنان، همچنان با صلابت و اقتدار کامل به راه خود ادامه می‌دهد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ارتش های آمریکا ساخته منطقه با حمایت های مالی و تجهیزاتی عربستان، امارات و صهیونیست ها، یکی پس از دیگری در برابر جوانان بی ادعا شکست می‌خورند.

باقری ادامه داد: اگر رشادت ها و دفاع جانانه جوانان ایران اسلامی با هدایت های سردار سلیمانی از حریم اهل بیت (ع) نبود، امروز حرم آل الله و عتبات عالیات مورد تعرض قرار می گرفت، اما این جوانان با بصیرت اجازه چنین تعرضاتی را ندادند تا این افتخار و سربلندی نصیب مردم بزرگ ایران شود.

وی یادآوری کرد: بر اثر این رشادت ها امروز حاکمیت کشور عراق به دنبال بیرون راندن متجاوزان است و این جزئی از قدرت بلامنازع جمهوری اسلامی در منطقه می باشد که با صراحت و شجاعت تمام مواضع اصولی خود را بیان می‌کند.

باقری خاطرنشان کرد: دشمنان به خوبی می دانند که اگر نیت تهاجم و تهدید به جمهوری اسلامی ایران داشته باشند، پاسخ های دندان شکن دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه پس از گذشته ۳۰ سال از خاتمه دوران دفاع مقدس نگرش های عام تر به این دوران افتخارآمیز لازم و ضروری است، گفت: اینکه خانواده های معظم شهدای آن دوران، رزمندگان و جانبازان جنگ تحمیلی هنوز از جایگاه و ارزش و اعتبار ویژه ای در کشور برخوردارند، نشانه ای از حقانیت و راه درست ملت ایران در مسیر انقلاب اسلامی است که توسط امام راحل و رهبری معظم ترسیم شده و تداوم می‌یابد.

سرلشکر باقری ورود به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی با وجود انواع تحریم ها، ترورها، جنگ و فشارهای سیاسی و اقتصادی را معجزه ای بزرگ توصیف کرد و افزود: ملت مقاوم و استوار ایران اسلامی در این مدت با انواع فشارها و تهدیدها مقابله کرده و دفاع مقدس را با وجود تمام سختی ها با موفقیت پشت سر گذاشت، در حالیکه ۳۵ کشور جهان و در اتفاقی نادر با وحدت ابرقدرت شرق و غرب علیه خود مواجه بود.

وی به حقارت های تاریخی مردم ایران طی دوره های مختلف تاریخی اشاره کرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی این حقارت ها را به امید و اعتماد به نفس مردم ایران تبدیل کرد و دوران دفاع مقدس حداقل ۲۰۰ سال برای ایران سربلندی دارد تا راه پیشرفت و سربلندی را طی ۴۰ سال اخیر طی کنند که البته این مهم برای دشمنان قابل هضم نیست.

سرلشکر باقری، ایستادگی مردم ایران در برابر زورگویی ها و فشارهای مختلف استکبار جهانی را ستودنی دانست و اظهار داشت: مردم ما اکنون با فشارهای بزرگ جهانی و البته ندانم کاری و کوتاه کاری های داخلی که به هیچ عنوان پذیرفته نیست، مواجه است که در چنین شرایطی باید با وحدت و انسجام درونی و حرمت پشت سر ولایت و ولایت مداری مسیر خود را ادامه داد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح به نقش مردم آذربایجان و تبریز در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و تاثیر قیام ۲۹ بهمن سال۵۶ مردم تبریز اشاره کرد و گفت: این قیام ماموریت مردم تبریز برای زنده نگه داشتن خون شهدای مردم قم بود که در چهلم شهدای تبریز، سراسر کشور در انقلاب شعله کشید و طومار قوی‌ترین حلقه استعمار در منطقه را در هم پیچید.

سرلشکر باقری، نقش مردم آذربایجان در گسترش مکتب تشیع در کشور را نیز مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: توسعه و فراگیری مکتب شیعه در ایران مدیون مردم آذربایجان است، زیرا قبل از آن مکتب تشیع فراگیری چندانی در کشور ما نداشت.

سرلشکر باقری، برگزاری یادبودهای شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره آنها را اقدامی قابل ستایش خواند و حضور خود در چنین آیین هایی را مایه افتخار دانست و گفت: بنده در کمتر یادبود برادر خود شرکت می کنم، اما امروز به احترام مردم بزرگ تبریز در این شهر قهرمان پرور و دیار مادری خود حضور یافته ام.

کد خبر 430120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =